ALİAĞA CUMARTESİ PAZARINDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALINDI!

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında, pazar yerleri ile ilgili yayımladığı genelgelere uygun bir hale getirilerek 4 Nisan 2020 Cumartesi günü hizmete açılacak olan Aliağa Cumartesi Pazarında virüs önlemleri alındı. Vatandaşları almaları gereken tedbirler hususunda bilgilendiren Aliağa Belediyesi, alınacak önlemleri başlıklar halinde sıraladı.

Özgürses Gazetesi
12:31 -
Abone ol
ALİAĞA CUMARTESİ PAZARINDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALINDI!

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında, pazar yerleri ile ilgili yayımladığı genelgelere uygun bir hale getirilerek 4 Nisan 2020 Cumartesi günü hizmete açılacak olan Aliağa Cumartesi Pazarında virüs önlemleri alındı.

Vatandaşları almaları gereken tedbirler hususunda bilgilendiren Aliağa Belediyesi, alınacak önlemleri başlıklar halinde sıraladı. İşte vatandaştan alınması istenen o önlemler;

·65 yaş üstü büyüklerimizin sokağa çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından 3 Nisan tarihinde 20 yaş altı vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasaklandığından, 20 Yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamalıdır. Pazaryeri girişinde tedbirlerle ilgili denetim yapılacaktır.

· Bebek ya da küçük çocukların da pazara getirilmesi yasaktır.

 

· Genelge kapsamında tüm vatandaşlarımıza maske ve eldiven takma zorunluluğu getirilmiş olup, maskesi ve eldiveni olmayanlar Pazar yerine alınmayacaktır.

 

· Pazaryerinde Sosyal Mesafe kuralına riayet edilmelidir.

 

· Tokalaşma, sarılma ve temas gibi virüs yayılımını arttıracak eylemlerden kaçınılmalıdır.

 

· Pazara giriş sırayla olacaktır. Lütfen sıradayken Sosyal Mesafe kurallarına dikkat ediniz.

 

· Pazarda satışa sunulan ürünlere dokunmayınız. Elle ya da eldivenle ürünlere temas etmeyiniz.

 

· Hamile ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın pazara çıkması sakıncalıdır.

 

· Pazaryerinde alışverişin hızla tamamlanarak Pazar alanında fazla kalınmaması önemle rica edilir.

 

Öte yandan 4 Nisan Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren hizmete açılacak olan Cumartesi Pazarının saat 18.00’e kadar hizmet vereceği bildirildi.