İç Mekan Led Ekran Özellikleri ve Avantajları

Her geçen gün teknolojinin ilerlemesiyle beraber, görüntüleme sistemleri de gelişmektedir. Önceden kullanılan görüntüleme teknolojileri beklenen performansı sunmazken, günümüzde teknolojinin sunduğu imkanlar led ekranlarda da üstün perfo...

Özgürses Gazetesi
10:44 -
Abone ol
İç Mekan Led Ekran Özellikleri ve Avantajları

Her geçen gün teknolojinin ilerlemesiyle beraber, görüntüleme sistemleri de gelişmektedir. Önceden kullanılan görüntüleme teknolojileri beklenen performansı sunmazken, günümüzde teknolojinin sunduğu imkanlar led ekranlarda da üstün performansa vesile olmuştur. Reklam ve tanıtım alanında sıklıkla tercih edilen led ekran teknolojileri; iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. Marka ve firmalar tanınırlıklarını artırmak için hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda led ekran teknolojilerini sıklıkla kullanmaktadır. İç mekan led ekranlar günümüzde her sektörün vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Otellerde, mağazalarda, restoranlarda kısaca ürün ve marka tanıtımına ihtiyaç duyulan her alanda led ekran teknolojileri kullanılmaktadır.

İç Mekan Led Ekranların Avantajları

Led ekran teknolojisi geliştirilmeden önce ekranların boyutları büyüdükçe görüntü kalitesinde de azalma olmaktaydı.  İç mekan led ekran özellikleri arasında en bilineni de, üstün görüntü performansıdır.  Led teknolojileri bu engelin önüne geçerek üstün bir görüntü performansı sunmaktadır. Led ekranların boyutları ne kadar büyük olursa olsun, görüntü netliği daima en üst düzeydedir. Led ekran teknolojisinde, birçok ışık kaynağı en az mesafeyle birbirine monte edilir. Işık kaynağı ne kadar fazla olursa görüntü kalitesi de o kadar iyi olur. Ilk kaynaklarının arasındaki bu mesafeye piksel denilmektedir. Piksel aralığı ne kadar az olursa görüntü kalitesi o kadar yüksek olur. Böylelikle ekrana yansıtılan görüntü, hedef kitleyle başarılı bir şekilde buluşur.

İç mekan led ekranlar, müşteri kitlesiyle aktif bir iletişim imkanı sunması yönüyle de avantajlıdır. Marka ve firmalara dair olan ürün ve reklam tanıtımları, led ekranlar aracılığıyla 7/24 gösterilmektedir. Bu ekranlar sayesinde insanlar, anlık olarak kampanya ve indirimler hakkında bilgi alabilmekte, markaların ürünleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmektedir. İç mekan led ekranlar, farklı boyutlarda üretilebilen ürünlerdir. Daha çok mağaza vitrinlerinde ilgi odağı olmayı başaran bu ekranlar, farklı özellik ve boyutlarda karşımıza çıkar. Uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Ve 7/24 çalışsa dahi yüksek bir ısınma durumu oluşmaz. Fenova teknoloji, alanında uzman ekibiyle her sektörün olmazsa olmazı led ekranları hizmetinize sunuyor!

 

İç Mekan Led Ekranların Fiyatları

İç mekan led ekran fiyatları, her led ekranda olduğu gibi ekranın boyutuna ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. İç mekan led ekranları ilgi çekici yapan en temel özelliği yüksek görüntü kalitesine sahip olmasıdır. Güneş ışığından etkilenmemesi de, iç mekan led ekranların engel tanımadan hedef müşteri kitlesine hitap ettiğinin göstergesidir. İç mekan led ekranlar, dış mekan led ekranlara göre daha hassastır. Dış mekan led ekranlar yağmur, kar gibi hava şartlarına dayanıklıdır. Fakat iç mekan led ekranlar, iç mekan kullanımına uygun olarak tasarlandıkları için suyla temasına dikkat edilmelidir. İç mekan led ekranlar her ne kadar yoğun olarak mağazacılık sektöründe tercih edilse de; hastane, havaalanı, otel ve restoran gibi yerlerde de tercih edilmektedir. Led ekran görüntüleme sistemlerinin en büyük avantajlarından birisi, istenilen ebatlarda üretilebilmesidir. Her sektör, rakiplerine kıyasla hedef kitleyle daha çok etkileşim halinde olmak ister. Led ekranlar bu etkileşim için ideal köprülerden biridir.