İzmir’deki terör saldırısına anlamlı tepki!

6 Ocak 2017
İzmir’deki terör saldırısına anlamlı tepki!

İzmir’deki terör saldırısına anlamlı tepki:

DİKİLİ BELEDİYESİ IŞIKLARINI SÖNDÜRMEYECEK!

 

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, İzmir Adliye Binası C Blok giriş kapısı önünde gerçekleştirilen alçak terör saldırısını kınayarak, hain saldırıyı ülkemizin ve İzmir’imizin huzuruna, birliğine ve aydınlığına karşı gerçekleştirilmiş barbar ve iğrenç bir eylem olarak tanımladı.

 

Başkan Tosun’un, İzmir Adliyesi önünde gerçekleştirilen alçak terör saldırısını kınadığı açıklamasında, teröristlerin açtığı ateşle şehit düşen kahramanlara Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm İzmir’e başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileklerini sundu.

 

“İzmir’i Terör Bataklığına Sokturmayacağız”

 

İzmir’in farklı kültürlerin yüzyıllardır barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı, sevginin, hoşgörünün ve çağdaşlaşmanın kenti olduğuna vurgu yapan Dikili Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Tosun, hiç bir gücün İzmir’deki aydınlığı, kardeşliği, barışı tahrip edemeyeceğini ve İzmir’i terör girdabının içine sürükleyemeyeceğini kaydetti. Kalleş terör eylemine ve hainlere karşı verilen mücadelede İzmir Polisi’nin sergilediği başarı ve fedakarlığa da dikkat çeken Başkan Tosun, “Bir polis memurumuz hainleri fark ediyor ve fedakarlıkla,  vatanseverlikle canı pahasına bu kalleşlerin daha büyük bir eylem yapmasını engelliyor. Bu kahraman polisimiz ve bir adliye çalışanımız teröristlerin açtığı ateşle şehit düşüyor. Tüm kararlılığımızla söylüyorum; polisimize, askerimize, adliye çalışanımıza sıkılan her kurşun, halkımıza ve Cumhuriyetimize sıkılmış bir kurşun demektir. Polise, askere yönelik her türlü terör eylemi, halkımıza yönelik terör eylemidir. Çünkü onlar halkımızın ve milletimizin vicdanıdır. İçtenlikle söylüyorum İzmir ve İzmirliler asla ve asla teröre teslim olmayacak ve teröre karşı hep onurlu, dik duruşunu sürdürecektir. Kimse İzmir’i terör bataklığına sokamaz ve bizim birliğimizi bozamaz” dedi.

 

“İzmir’in Işığını Kimse Söndüremez”

 

Bu saldırının İzmir’deki toplumsal barışa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe karşı yapılmış bir eylem olduğu ifade eden Başkan Tosun, “Birliğimize, huzurumuza kastedenler, ülkemizi kan gölüne çevirmek, İzmir’imizi de terör bataklığına sürüklemek isteyen alçaklar amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Polisimize, güvenlik güçlerimize, adliye çalışanlarımıza ve tüm İzmir’e büyük geçmiş olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Teröre karşı birlik olma adına bu akşam belediye hizmet binamızın ışıklarını kapatmayacağız ve bu tepkimiz ile “İzmir’in ışığını kimse söndüremez” mesajını vereceğiz’ dedi.

 

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.