HOTAR’DAN 53. KÜTÜPHANELER HAFTASI  MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr.

Özgürses Gazetesi
12:35 -
Abone ol
HOTAR’DAN 53. KÜTÜPHANELER HAFTASI  MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, kütüphaneler haftası ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Hotar açıklamasında; ‘’Milletlerin kendilerine özgün kaynaklarının korunmasında, yaşatılmasındaki en değerli mekânlar kütüphanelerdir’’. dedi.

“Bilginin korunarak gelecek nesillere aktarılmasındaki en etkin hafıza mekânları olarak kütüphaneler her zaman önemli bir yere sahip olmuştur.” Diyerek sözlerine devam eden Hotar, “ilk emri  ‘Oku’ olan bir inancın mensupları olarak toplumumuzda okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesini sağlayarak daha çok insana daha verimli hizmetler sunmak bizlerin görevidir. AK Parti olarak bizler iktidara geldiğimiz günden bugüne kadar gerek okuma yazma oranındaki artışla, gerekse halk kütüphanelerimizin açılışı ile vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamaya çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz.” Dedi.

Kitapların tarihin canlı şahitleri olduğuna vurgu yapan Hotar, “Milli, manevi ve tarihi değerlerimizi koruyarak, yarınlara aktarmada kütüphanelerimizin varlığını daha çok hissetmeli ve yararlanmalıyız. Biz de AK Parti kütüphanemiz de yirmi bini aşkın kitap ile milletimize hizmet veriyor, kitaplarımız aracılığıyla okuyucularımızla istenilen bilgiyi buluşturuyoruz. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi Şehit ve Gazilerinin şehadet uğruna olan kahramanlıklarını, yiğitliklerini 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına köşemiz ile yaşatıyoruz ve yaşatmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ‘53. Kütüphaneler haftasını’ kutluyor, tüm kütüphane çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum.” Dedi.