Aliağa ve Kınık’a Karşıyaka çıkarması

Aliağa ve Kınık’a Karşıyaka çıkarması Karşıyaka'da aralıksız sürdürdüğü referandum çalışmalarını, CHP’nin yerel seçimlerde kaybettiği ilçelere de taşıyan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Aliağa ve Kınık’ta halkla buluştu. Gün boyunca esnaf ziyareti yapan ve halkı dinleyen Başkan Akpınar, 16 Nisan'da neden 'Hayır' diyeceklerini anlattı.

Özgürses Gazetesi
12:48 -
Aliağa ve Kınık’a Karşıyaka çıkarması

Aliağa ve Kınık’a Karşıyaka çıkarması

Karşıyaka’da aralıksız sürdürdüğü referandum çalışmalarını, CHP’nin yerel seçimlerde kaybettiği ilçelere de taşıyan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Aliağa ve Kınık’ta halkla buluştu. Gün boyunca esnaf ziyareti yapan ve halkı dinleyen Başkan Akpınar, 16 Nisan’da neden ‘Hayır’ diyeceklerini anlattı.

HAYIR’I ANLATTILAR

Başkan Akpınar’a, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Kadın Kolları İl Başkanı Nurşen Balcı, Aliağa ve Kınık İlçe başkanları ile parti yöneticileri de eşlik etti. Yüzlerce esnafı ziyaret eden Başkan Akpınar ve beraberindekiler, halkın sorunlarını, talep ve önerilerini dinledi, ‘Hayır’ın gerekçelerini anlattı.

GÜN BOYU SOKAK ÇALIŞMASI

Karşıyaka’nın kardeş ilçelerdeki referandum çalışması Aliağa’da başladı. Başkanlar, vatandaşların sevgisi ve ilgisi ile karşılandı.

Gün boyu süren çalışmaların ikinci durağı ise Kınık oldu. Halk ve esnaf ziyaretlerinde, anayasa değişikliği ile değiştirilmek istenen maddeler tek tek anlatıldı. Yasama, Yürütme ve Yargı’nın tek kişinin elinde toplanmasının yaratacağı riskler, demokrasi ve özgürlükler konusunda duyulan endişeler paylaşıldı.

CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKACAĞIZ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha çağdaş ve daha özgür bir Türkiye’de yaşaması için çalışıyoruz. Cumhuriyet kazanımlarına, Atatürk devrimlerine ve demokrasiye sonsuza kadar sahip çıkacağız. Türkiye’nin bu referandum ile neler kaybedeceğini iyi anlatmamız gerekiyor. Geleceğimiz için, çocuklarımız için ‘hayır’ diyoruz” diye konuştu.