GENÇ SK’DAN PROFESYONEL ATAK

ALİAĞALI GENÇLERE FLORYA YOLU Aliağa Galatasaray Futbol Okulu ve Aliağa Genç SK yeni kulüp binasında hizmete devam ediyor.Aslan Gücü SK Teknik sorumlusu Murat Yağcı, kulübü ve Futbol okulunu devraldıktan sonra çalışmalara hız verdi.

Özgürses Gazetesi
10:53 -
GENÇ SK’DAN PROFESYONEL ATAK

ALİAĞALI GENÇLERE FLORYA YOLU

Aliağa Galatasaray Futbol Okulu ve Aliağa Genç SK yeni kulüp binasında hizmete devam ediyor.Aslan Gücü SK Teknik sorumlusu Murat Yağcı, kulübü ve Futbol okulunu devraldıktan sonra çalışmalara hız verdi.

Galatasaray Futbol okuluçalışmalarını, Galatasaray ile ortak düzenlenen antrenman programıkapsamında yapıyor. Aliağalı genç sporcularaFlorya’nın kapısını aralama fırsatı veriyor.

5 yaş ve üstü tüm sporculara 365 gün kayıt ve antrenman şansı tanıyan kulüp, tüm sporcularına lisans çıkartıp resmi takımları olan Aliağa Genç SK’ da mücadele etme şansı verecek. Ayrıca lisans çıkartan bu sporcular TEOG’ dan da ek puan alacak.

Konuyla ilgili olarak Kulüp başkanlığı görevinin yanında Futbol Koordinatörlüğünü de yapan Murat Yağcı şunları ifade etti: ”Sporcularımızın her zaman Galatasaray altyapısına seçilme şansı var. Ayrıca yetenekli sporcularımız için üst liglerdeki takımlarla bizzat kendimiz de irtibat kuruyoruz.Ufak oyuncularımızı yetiştirecek olan Murat Özdem hocamız; genel kaptanlık ve kaleci antrenörlüğü görevini üstlenen Alper Ahmet Gül hocamızı kadromuza kattık. Ligler başlarken bir antrenörümüz daha ekibimize katılacak ve sporcularımıza en iyi eğitimi vermemize destek verecek.” dedi.

Bu sene 2. Amatör ligde A takım ile mücadele edecek olan kulüp, bunun yanı sıra Kocaeli, İstanbul, Balıkesir’den birçok takımla hazırlık maçı yapma; kulüp oyuncularına vitrine çıkma şansı verebilmek için görüşmelere başladı. Ligler başlamadan bu şehirlerin takımları ile sahalarında maç yapmak için deplasman yolculukları planları yapılmaya başlandı.

İNSANA YATIRIM YAPMAYA KARARLIYIZ

Sporcuların bir araya gelip vaktini değerlendirmeleri, kaynaşmaları için futbolla özdeşleşmiş olan langırt, PS4 ve sınırsız internet ile donatılan kulüp, tüm sporcularına bunlardan ücretsiz olarak faydalanma imkanı veriyor. Ayrıca kulüp, ligler başlarken sporcularımızla sık sık yemekler, sinema etkinlikleri düzenlemeyi planlıyor. Kulüp yetkililerinden yapılan açıklamaya göre kulübün ilk hedeflerinden biri çocukların sokakların kötü alışkanlıklarından çekmek ve aile ortamına sokmak.

Gelecek için iddialı açıklamalarda bulunan Yağcı; “Futbolda kaliteli eğitim, kaliteli malzemelerle ve kaliteli ekipmanlarla olur. Biz de buna inanıyoruz ve bunu uyguluyoruz. Hedefimiz bir sonraki sezonda kupalara ambargo koyan bir ekip yaratmak. Sporcularımıza inanıyoruz, güveniyoruz. Biz bir aileyiz, bu aileye katılmak isteyen herkesi de bekliyoruz.” dedi.

PROFESYONEL EKİPMAN PROFESYONEL FUTBOLCU
Kulüp bu bağlamda NIKE Türkiye Distribütöründen alınan antrenman formalarını sporculara ücretsiz olarak dağıtacak. Yine aynı firmadan tedarik edilecek olan maç formalarını liglerin başlayacağı Eylül ayına yetiştirecek. Havaların soğuması ile birlikte tüm sporculara ücretsiz olarak antrenman eşofmanları da dağıtılacak.

Ayrıca Murat Yağcı ”Dünyanın en büyük takımları ne giyiyorsa, hangi malzemelerle idman yapıyorsa futbolcularımız da aynı ürünleri giyip kullanacak. Profesyonel bir takım gibi profesyonelce giyinip kendi otobüsümüzle maçlara gideceğiz ve mücadele edeceğiz.Maçlara giderken sporcularımızın bizi temsil ettiğini düşünerek kendilerinin maç öncesi giyecekleri eşofman, tişört, şapka ve mont gibi kıyafetler için araştırmalara başladık ve liglerin başlayacağı Eylül ayına yetiştireceğiz.

İdman kalitesinde profesyonel takımların yaptığı seviyeye ulaşmak adına antrenman olayına yenilik getiren malzemelerin siparişlerini verdik; vermeye de devam edeceğiz. Bilgisayar ortamında hazırlanmış animasyon görüntülerle video destekli teorik taktik idmanlar yapılacak.

Antrenmanlarımızı halı sahalarda değil, resmi müsabakaların oynandığı standart ölçülerdeki TOKİ sahasında yapıyoruz. Tüm sporcularımız profesyonel ekipmanlarla profesyonel antrenörler eşliğinde gerçek futbolcu antrenmanı yapıyorlar.” açıklamalarında bulundu.

YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Yetenekli olduğunu düşündüğümüz sporcularımız için bencillik yapıp kendimize saklamak yerine önlerinin açılması adına birçok üst lig takımı ile görüşmeler yapmayı planlıyoruz. Birçoğunu gurur duyacağımız, yerlere getireceğimize inanıyoruz.

Gelecek sezonda başka branşlarda da mücadele edecek sporcular yetiştirmek ve müsabakalara katılmak adına altyapı çalışmalarına başladık; işin uzmanlarından önerileri değerlendirmeye aldık. Basketbol ve yüzme okulları açıp takımlar da kurarak liglere katılmayı planlıyoruz.

Bu seneyi kendimize yapılanma yılı olarak gördüğümüz için tüm liglere girmeyi planlıyor olsak da sportif başarı kaygısı taşımıyoruz. Bu sene amacımız elimizdeki sporcuları daha iyi seviyelere getirmek, tecrübe kazandırmakla birlikte başka sporcuları da bünyemize katmak.
Tüm çalışmalardan ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edebilir kulüp binamızı her zaman ziyaret edebilirsiniz.”
Sosyal Medya adreslerimiz:
www.facebook.com/gsaliagafutbolokulu/
www.facebook.com/aliagagencsk 

Haber: Özgür GÜN