EKOLOJİ DERSİ FOÇA’DA YAPILDI

31 Mart 2017
EKOLOJİ DERSİ FOÇA’DA YAPILDI

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 1. Sınıf Öğrencileri, Ekoloji dersi uygulamasını Foça’da gerçekleştirdi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 1. Sınıf Öğrencileri, Prof. Dr. Mustafa Alparslan eşliğinde, Ekoloji dersi uygulamasını Foça’da gerçekleştirdi.

Foça Belediyesi Karakum Plajı Tesislerinde eğitim alan öğrencilere deniz hayvanları ve yosunlar hakkında bilgiler verildi.

Buradaki dersin ardından Prof. Dr. Mustafa Alparslan ve öğrencileri daha sonra Foça Balık Haline geçerek deniz ürünlerini yakından görme fırsatı da elde ederken, kırsal alandaki ekolojik bilgilere de yine doğal ortamında ulaşmış oldular.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 1. Sınıf Öğrencilerine, Foça Belediyesi arkeologları da eşlik etti. Kazı alanında öğrencilere arkeolojik kazı çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler veren arkeologlar, Foça tarihini de anlattı.

Prof. Dr. Mustafa Alparslan, Foça Belediyesi ile olan yakın ilişkinin daha da ileri boyutlara taşınmasını istediğini belirterek, öğrenciler ve üniversitesi adına Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a şükranlarını ilettiğini de söyledi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise üniversitelerle ortak çalışmalar yürütmenin ilçeye katkı sağladığını belirterek, “Üniversitelerimizle ortak projeler içinde olmak bizleri mutlu ediyor. Akademisyenlerimize ve öğrencilerimize, derslerini uygulamalı olarak Foça’da yaptıklarından dolayı da şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Reklam

EKOLOJİ DERSİ FOÇA’DA YAPILDI Haberine Ait Etiketler

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.