EKOLOJİ DERSİ FOÇA’DA YAPILDI

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 1. Sınıf Öğrencileri, Ekoloji dersi uygulamasını Foça’da gerçekleştirdi.

Özgürses Gazetesi
09:48 -
EKOLOJİ DERSİ FOÇA’DA YAPILDI

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 1. Sınıf Öğrencileri, Ekoloji dersi uygulamasını Foça’da gerçekleştirdi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 1. Sınıf Öğrencileri, Prof. Dr. Mustafa Alparslan eşliğinde, Ekoloji dersi uygulamasını Foça’da gerçekleştirdi.

Foça Belediyesi Karakum Plajı Tesislerinde eğitim alan öğrencilere deniz hayvanları ve yosunlar hakkında bilgiler verildi.

Buradaki dersin ardından Prof. Dr. Mustafa Alparslan ve öğrencileri daha sonra Foça Balık Haline geçerek deniz ürünlerini yakından görme fırsatı da elde ederken, kırsal alandaki ekolojik bilgilere de yine doğal ortamında ulaşmış oldular.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 1. Sınıf Öğrencilerine, Foça Belediyesi arkeologları da eşlik etti. Kazı alanında öğrencilere arkeolojik kazı çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler veren arkeologlar, Foça tarihini de anlattı.

Prof. Dr. Mustafa Alparslan, Foça Belediyesi ile olan yakın ilişkinin daha da ileri boyutlara taşınmasını istediğini belirterek, öğrenciler ve üniversitesi adına Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a şükranlarını ilettiğini de söyledi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise üniversitelerle ortak çalışmalar yürütmenin ilçeye katkı sağladığını belirterek, “Üniversitelerimizle ortak projeler içinde olmak bizleri mutlu ediyor. Akademisyenlerimize ve öğrencilerimize, derslerini uygulamalı olarak Foça’da yaptıklarından dolayı da şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.