YENİ ŞAKRAN SAHİL VE PLAJ PROJESİ’NDE SONA DOĞRU

Kente kazandırdığı sosyal donatı ve ortak yaşam alanları ile ilçe halkının takdirini toplayan Aliağa Belediyesi, Yeni Şakran’da çalışmalarına devam ettiği dev sahil ve plaj projesinde sona yaklaştı. Ekim ayında başlanan projede son rötuşlar yapılıyor.

Özgürses Gazetesi
11:16 -
Abone ol
YENİ ŞAKRAN SAHİL VE PLAJ PROJESİ’NDE SONA DOĞRU

Kente kazandırdığı sosyal donatı ve ortak yaşam alanları ile ilçe halkının takdirini toplayan Aliağa Belediyesi, Yeni Şakran’da çalışmalarına devam ettiği dev sahil ve plaj projesinde sona yaklaştı.

Ekim ayında başlanan projede son rötuşlar yapılıyor. Aliağa Belediyesi, düzenlemelerin bitirilmesi ile birlikte Yeni Şakran Mahallesi’nde tamamı 25 bin metre kareden oluşan sahil ve plaj sosyal yaşam alanını vatandaşlarının hizmetine sunacak.

Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü çalışmaların sona ermesiyle Aliağa; İzmir Caddesi, Sanat Sokağı, Ağapark, Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı gibi bir prestij projesine daha kavuşmuş olacak. 

Doğal dokusuyla Aliağa için önemli bir değere sahip olan Yeni Şakran Mahallesi, projenin tamamlanmasıyla bölge halkının çekim merkezlerinden biri haline gelecek. Sosyal donatı elemanlarıyla desteklenen proje alanı vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir niteliğe kavuşturuluyor. Palmiye ve çalı grubu bitkiler ile mavinin yeşille buluştuğu bir sosyal yaşam alanına dönüşen Yeni Şakran Sahiline bin 43 metre karelik güneşlenme terası da kazandırılıyor.

Yakın bir zamanda hizmete açılması planlanan proje; tuvalet, oturma alanı, sokak kütüphanesi, giyinme kabinleri, duş, şezlong, bisiklet park yerleri, aydınlatma elemanları gibi kentsel donatı elemanlarıyla da destekleniyor.