ALİAĞA’DA PALMİYELERE BAHAR MAKYAJI

Aliağa Belediyesi, ilçe genelinde bulunan Palmiye ağaçlarında budama ve bakım faaliyetlerine başladı. Bahar temizliği kapsamında yapılan bakım çalışmaları ile Palmiye ağaçları temizlenerek daha estetik bir görünüme kavuşturuluyor.

Özgürses Gazetesi
01:20 -
Abone ol
ALİAĞA’DA PALMİYELERE BAHAR MAKYAJI

Aliağa Belediyesi, ilçe genelinde bulunan Palmiye ağaçlarında budama ve bakım faaliyetlerine başladı. Bahar temizliği kapsamında yapılan bakım çalışmaları ile Palmiye ağaçları temizlenerek daha estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Ayrıca, kurumuş ve çevreye zarar verebilecek duruma gelen dalları budanan Palmiyeler, daha sağlıklı hale getiriliyor.

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar dahilinde ilk olarak Cumhuriyet Meydanı, sahil bandı bölgesinde bulunan metrelerce yükseklikteki Palmiye ağaçları özenle budandı. Estetik açıdan Aliağa sahillerine yakışır hale getirilen Palmiyeler, vatandaşlarında beğenisini kazandı. Palmiyelerin daha estetik bir görünüme kavuşmalarının yanı sıra, kurumuş dalların düşerek vatandaşlar için tehdit oluşturmasının da önüne geçilmesi amaçlandı.

Yıl içerisinde budama ve bakım faaliyetlerini büyük bir titizlikle sürdürdüklerini belirten Aliağa Belediyesi Ziraat Mühendisi Bilal Özdemir, “Her mevsim aşırı ilgi isteyen Palmiyeler kaba ve bakımsız görüntüsünden kurtularak kent estetiğine daha uygun bir hale getiriliyor. Budama işlemi ile ağaçların güneş ışığından daha fazla faydalanması sağlanıyor. Ayrıca, ağaçların gelişimlerini kuvvetlendirmek ve sağlıklı kılmak açısından da oldukça önemli. Yaptığımız çalışmalar ile bahar ve yaz ayına hazır hale getirdiğimiz ağaçlarda bakım faaliyetlerine periyodik olarak devam edeceğiz” dedi.