ALİAĞA’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ

Aliağa Belediyesi’nin ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kapsamında düzenlediği ‘Uluslararası Çocuk Şenliği’ gerçekleştirilen ‘uçurtma etkinliği’ ile sona erdi.  Yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’nda çocuklara ücretsiz olarak 2 bin 500 adet uçurtma dağıtıldı.

Özgürses Gazetesi
01:50 -
ALİAĞA’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ

Aliağa Belediyesi’nin ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kapsamında düzenlediği ‘Uluslararası Çocuk Şenliği’ gerçekleştirilen ‘uçurtma etkinliği’ ile sona erdi.

 Yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’nda çocuklara ücretsiz olarak 2 bin 500 adet uçurtma dağıtıldı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da katıldığı uçurtma dağıtımı sırasında çocuklar arasında izdiham yaşandı. Yapılan hazırlıkların ardından gökyüzüne yükselen Türk Bayrağı motifli uçurtmalar Aliağa semalarını süsledi.

 Her yaştan insanın akın ettiği şenlikte Aliağalı vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, katılımcılarla tek tek selamlaşarak sohbet etti. Başkan Acar, özellikle çocuklarla yakından ilgilendi. Başkan Acar’ın eşlik ettiği çocukların mutluluğu ve heyecanı ise görülmeye değerdi. Çocuklarla birlikte uçurtma uçuran Başkan Serkan Acar, çocukların mutluluğuna ortak oldu.

 ÇOCUKLAR OYUN PARKLARINDA DOYASIYA EĞLENDİ

‘Uluslararası Çocuk Şenliği’nin son günü düzenlenen uçurtma etkinliği ile de sınırlı kalmadı. Şişme oyun parkları ve animasyon gösterilerinin de yer aldığı alanda çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi. Şişme parkın tadını çıkaran çocuklar burada eğlencenin doruğuna çıktı. Güzel havayı fırsat bilen aileler de çocuklarla birlikte keyifli bir gün geçirdi.