OHH, BAHAR VARMIŞ!

Ohh, bahar varmış! Bahar yüzünü gösterdi; İzmir rengarenk çiçeklerle donatıldı. Büyükşehir Belediyesi, kente 5.

Özgürses Gazetesi
08:42 -
Abone ol
OHH, BAHAR VARMIŞ!
Ohh, bahar varmış!

Bahar yüzünü gösterdi; İzmir rengarenk çiçeklerle donatıldı. Büyükşehir Belediyesi, kente 5.5 milyon çiçek, 25 bin de ağaç dikiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da kenti mevsimlik çiçeklerle donatmaya devam ediyor. Çeşitli bölgelerdeki yeşil alanlara rengarenk çiçekler dikerek kentin çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, İzmir’i adeta bir kır bahçesine dönüştürüyor.
Baharın gelmesiyle kent, çiçekler ve yemyeşil ağaçlarıyla adeta tablo gibi süslendi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin caddelere, refüjlere, parklara ve yol kenarlarına diktiği çiçekler, baharla birlikte renk cümbüşüne dönüştü. Kendilerini rengarenk parklara ve alanlara atan İzmirliler, hem güneşin hem de bu görsel şölenin keyfini çıkardı.

5.5 milyon adet çiçek
Park ve bahçelerdeki yaklaşık 800 personelle yaz aylarına yoğun bir biçimde hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl kentin farklı noktalarına 5.5 milyon adet mevsimlik çiçek, 25 bin adet de ağaç dikecek.
Mevsimlik çiçeklerin Bayındır ile Urla Bademler’deki tarımsal kalkınma kooperatiflerine bağlı üreticilerden alındığını hatırlatan Büyükşehir yetkilileri, “Bu gösterişli çiçekler, etrafa güzel kokular yaymasının yanı sıra sürekli değişen ve sıcak renkleriyle kenti bir tablo gibi süslüyor. Nisan ayından itibaren kadife, pervane, petunya, zinya, begonya, pervane, melampodyum, pentas ve ipek gibi türlerden oluşan yazlık mevsimlik çiçeklerin dikimlerini gerçekleştireceğiz. Bunların yanı sıra da tespih, çitlembik, Amerikan sığla, çınar, erguvan, palmiye, süs elması, süs eriği ve süs armudu gibi ağaç türlerini de dikeceğiz” dedi.