BERGAMA ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

Bergama Belediyesi’nin kesintisiz olarak 21’incisini düzenlediği Uluslararası Çocuk Şenliği görkemli bir kapanış gerçekleştirdi. Cumhuriyet meydanında konuk ülkeler Bulgaristan, Makedonya ve Kosova’dan  gelen çocukların ve Bergamalı okulların yöresel halk oyunları gösterileri ile başlayan törenler Bergama Belediyesi Çocuk Korosu’nun birbirinden renkli ve güzel şarkıları ile son buldu.

Özgürses Gazetesi
02:30 -
BERGAMA ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

Bergama Belediyesi’nin kesintisiz olarak 21’incisini düzenlediği Uluslararası Çocuk Şenliği görkemli bir kapanış gerçekleştirdi.

Cumhuriyet meydanında konuk ülkeler Bulgaristan, Makedonya ve Kosova’dan  gelen çocukların ve Bergamalı okulların yöresel halk oyunları gösterileri ile başlayan törenler Bergama Belediyesi Çocuk Korosu’nun birbirinden renkli ve güzel şarkıları ile son buldu.

Kapanış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Kosova Prizren Okul Müdürü Arif Berişka, “Tüm Bergama halkını ve Bergama Belediyesi’ni bu güzel kutlamalar ve törenler için tebrik ediyorum. Bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Bergama’ya dördüncü gelişimiz. Türkiye’ye çok kez ziyarette bulunduk. Ama Bergama bizim için özel bir şehir. Tüm Bergamalı kardeşlerimizi Kosova’ya bekliyoruz” dedi. Kardeş kentlerden gelen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür eden Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu bundan sonraki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da yine birlikte kutlamak istediklerini ve Bergama’nın kardeş kentlerini misafir etmekten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

MUHTEŞEM ÇOCUKLAR ATA’SININ İZİNDE

Akşam BerKM sahnesinde muhteşem bir konser veren Bergama Belediyesi Çocuk Korosu ise seslendirdikleri şarkılarla izleyenlere 23 Nisan coşkusu yaşattı. Konserin sonunda Koro Şefi Derya Çakı’ya çiçek takdim ederek teşekkür eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “Bu muhteşem koronun kurulmasında hocamızın emeği çok büyük. Fakat ailelerin destekleri daha da büyük. Aileler çocuklarını göndermeseler destek olmasalar bugün bu koroyu dinleme imkanı da bulamazdık. Çocuklarımıza ve ailelerine çok teşekkür ediyorum ve ileri de onların başarılı birer sanatçı olacaklarından eminim” diye konuştu.

BERGAMALI ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ “ASTERİX VE OBURİX”

Toprak Sahne Tiyatrosu tarafından Rene Goscinny’nin ünlü hikâyesinden uyarlama olan müzikli, danslı çocuk oyunu “Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı” Bergama Kültür Merkezi (BerKM)’inde sahnelendi.Galia köyünde yaşananların konu edindiği oyun Bergamalı çocuklar tarafından beğeniyle izlendi.