Ege’de Atık İlaç  Toplama Çalışması başlatıldı 

19 Aralık 2016
Ege’de Atık İlaç  Toplama Çalışması başlatıldı 
Çevreci Eczacılar Kooperatifi, belediyeler ve eczacı odaları işbirliğinde Ege Bölgesi’ndeki 4 ilde Atık İlaç Toplama çalışması başlatıldı. İlk olarak Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan 7’den 77’ye herkes belediyenin belirlediği meydanlar ve eczanelere atık ilaçlarını getirdi.
Türkiye’de Atık İlaç Hareketi’ni ilk defa başlatan Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP), Ege Bölgesi’nde Denizli, Aydın,  Manisa  ve İzmir illerinde, belediyeler ve eczacı odalarının işbirliğinde miadı dolan veya kullanılmayan atık ilaçların doğaya karışmasını önlemek amacıyla bir çalışma başlattı. Bu kapsamda ilk olarak Denizli’nin Buldan ilçesinde Buldan Belediyesi, Denizli Eczacı Odası ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP) işbirliğiyle evlerde bulunan atık ilaçlar toplandı. Buldan’da yaşayan vatandaşlar, broşür ve belediye araçlarının anonslarıyla atık ilaçlarını toplamaları konusunda bilgilendirildi.
“Amacımız gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak”
Buldan’daki halkın atık ilaç toplama hareketine ilgisinin çok yüksek olduğunu belirten ÇEKOOP Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Seval Ünlüerler, aynı çalışmayı Aydın,  Manisa ve İzmir illerinde de  sürdüreceklerini söyledi. ÇEKOOP olarak gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak için faaliyetler yürüttüklerini ifade eden Ünlüerler, “Atık veya tarihi geçmiş ilaçlar, toplanıp uygun koşullarda imha edilmediği takdirde toprağa ve suya karışıyor. ÇEKOOP olarak ilaçların güvenli bir şekilde toplanıp, lisanslı firmalarda çevreye zarar vermeden imha edilmesini sağlıyoruz. Ege  Bölgesi’ndeki illerinin ilçelerinde başlattığımız atık ilaç toplama çalışmasına destek veren tüm belediye, eczacı odaları yetkilileri ve kampanyaya destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.