Reklam
Reklam

Hobi kursları hayata bağlıyor  

15 Ocak 2017
Hobi kursları hayata bağlıyor   
Reklam

 

Bornova Belediyesi’nin hobi ve beceri edindirme kurslarından 7’den 70’e binlerce Bornovalı yararlanıyor. Müzikten dansa, resimden seramik yapımına onlarca farklı alanda verilen kurslar yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek isteyenler için okul gibi çalışıyor.

 

Bornova Belediyesi hobi ve beceri edindirme kursları her yaştan binlerce Bornovalıyı buluşturuyor. Müzik enstrümanlarından el sanatlarına, bilgisayardan resime onlarca branşta verilen kurslara katılanlar hem boş zamanlarını değerlendiriyor hem de becerilerini geliştiriyor. Bornova Belediyesi’nin 6 ayrı merkezde verdiği hobi ve beceri edindirme kurslarından 2 binin üzerinde vatandaş faydalanıyor.

 

Kış dönemi kursları Haziran ayına kadar devam edecek. Vatandaşlar Bornova Belediyesi Kurs Merkezi’ne 0 (232) 999 29 29 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirler. Yeni başvuru sahiplerinin kayıtları, dönem ortası olması nedeniyle boş kontenjan olması durumunda yapılabiliyor.

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın büyük bir eğitim kenti olduğunu belirterek, “Hobi ve beceri edindirme kurslarımızın kapıları kendini geliştirmek, yeni şeyler öğrenmek isteyen herkese açık. 6 ayrı merkezde kurslarımızı açarak hizmetimizi vatandaşlarımıza daha yakın hale getirdirdik. Hem boş vakitlerini değerlendirmek hem de yeni şeyler öğrenmek isteyen Bornovalılar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kurs merkezleri ve verilen kurslar:

 

Bornova Merkez: Bağlama, gitar, piyano, keman, yan flüt, klarnet, seramik, resim, satranç, takı tasarım, el sanatları, fotoğrafçılık, halk oyunları, bale, latin dansları, çocuk korosu, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Bilgisayar.

 

Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri: Bağlama, gitar, piyano, keman, resim, satranç, el sanatları, bale, zumba, çocuk korosu, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği.

 

Altındağ Atatürk Kültür Merkezi: Bağlama, piyano, keman, resim, satranç, bale, takı tasarım, el sanatları, zumba, çocuk korosu.

Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi: Resim, takı tasarım, el sanatları, satranç.

 

Engelsiz Yaşam Merkezi: Resim-doğal taş boyama, keman, latin dansları, çocuk korosu, halk oyunları.

 

Cumhuriyet Evi: Keman, gitar, darbuka, kanun, resim, satranç

 

Fotoğrafaltı:

 

Bornova Belediyesi’nin hobi ve beceri edindirme kurslarından 7’den 70’e binlerce Bornovalı yararlanıyor.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.