Dikili’de vefa dalışı  

  Dikili Belediyesi, “Değerlerimize Saygı” etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz Şubat ayında hayatını kaybeden merhum Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin anısına anlamlı bir etkinlik düzenledi. Dikili halkı görev süresi boyunca Dikili ilçesinin gelişmesi ve ilçe halkına daha iyi hizmetler sunulması için büyük uğraşlar veren merhum Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmı Sezgin'i unutmayacaklarını,  unutturmayacaklarını düzenlendikleri etkinliklerle ortaya koydu.

Özgürses Gazetesi
12:03 -
Abone ol
Dikili’de vefa dalışı   

 

Dikili Belediyesi, “Değerlerimize Saygı” etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz Şubat ayında hayatını kaybeden merhum Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin anısına anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Dikili halkı görev süresi boyunca Dikili ilçesinin gelişmesi ve ilçe halkına daha iyi hizmetler sunulması için büyük uğraşlar veren merhum Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmı Sezgin’i unutmayacaklarını,  unutturmayacaklarını düzenlendikleri etkinliklerle ortaya koydu.

“Türk Bayrağı İle Vefa”

Dikili Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ve Dikili halkının da yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte bir araya gelen dalgıçlar Emin Sezer, Yüksel Altuğ Necip Alibasiç ve dalış amiri Tayfun Karataş, Dikili Kaymakamlığı görevini yürütürken 14 Şubat’ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Mustafa Nazmi Sezgin’in anısına Beylik Çeşmesi açıklarında “vefa dalışı” gerçekleştirdi. Merhum Mustafa Nazmi Sezgin’in eşi Nurcan Sezgin ile oğlu Gökhan Sezgin’in de katıldığı etkinlikte dalgıçlar, merhum Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin’in büyük emekleri sonucunda 30 metre derinliğe batırılan SGH-51 No’lu Sahil Güvenlik Botu’na dalış gerçekleştirerek, dipte dev Türk Bayrağı açtı. Daha sonra açtıkları dev Türk Bayrağı ile yüzeye çıkan dalgıçlar, Dikili sevdalısı Mustafa Nazmi Sezgin’i unutmayacaklarını hep bir ağızdan haykırdılar.

“Dikili Halkı, Goca Yürekli Kaymakamını Hiç Unutmayacak”

Etkinlikte konuşan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili’ye, Dikili halkına büyük emekler vermiş güzel insan, saygıdeğer devlet adamı Mustafa Nazmi Sezgin’i anmak ve Dikili halkının onu asla unutmayacağını ifade edebilmek amacıyla böylesi bir etkinliği düzenlediklerini belirtti.  Başkan Tosun, “Onunla çalışmak benim için büyük bir şerefti. O halkını, ilçemizi gerçek ve karşılıksız çok seven, halkının mutluluğu için gecesini gündüzüne katan çok kıymetli bir devlet adamıydı. Mustafa Nazmi ağabeyimizin kentimize, ilimize, ülkemize verdiği emeklerine karşılık bizlerde bugün vefamızı göstermek istedik. Bilinsin ki, Dikili halkı ‘goca yürekli Mustafa Nazmi Sezgin’i hiç unutmayacaktır” dedi.

“Onur Duyduk”  

Merhum Dikili Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin’in eşi Nurcan Sezgin de kendilerini ve ailesini çok onurlandıran, bir o kadar da duygulandıran böyle anlamlı, böyle vefa dolu bir etkinliğine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ailesi teşekkür etti. Gerçekleştirilen etkinlikler Dikili Kaymakamlığı görevini yürütürken 14 Şubat’ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Mustafa Nazmi Sezgin’in anısına denize çiçekler bırakılmasıyla son buldu.