Reklam
Reklam

BERGAMA’DA ÖĞRENCİLERE SINAV KAYGISI İLE BAŞETME KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ

12 Nisan 2017
BERGAMA’DA ÖĞRENCİLERE SINAV KAYGISI İLE BAŞETME KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ
Reklam

Bergama Belediyesi, Türk Psikologlar Derneği (TPD) İzmir Şubesi’nin desteğiyle Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’na girecek öğrenciler için “Sınav kaygısı ile nasıl baş ederim?” konulu seminer düzenledi.

Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen “Sınav kaygısı ile nasıl baş ederim?” semineri, TPD İzmir Şubesi Çocuk ve Ergen Birimi’nden Uzm. Psikolog Pınar Akdemir ve Uzm. Psikolog Bengisu Uzel Tanrıverdi tarafından iki kısım halinde gerçekleştirildi.

Bergama Belediyesi bünyesinde görev yapan Psikolog Serdar Çetin, LYS sınavına girecek öğrencilere yönelik yapılan seminer ile ilgili olarak; “Bu semineri Bergama Belediyesi olarak TPD İzmir Şubesi’nin desteğiyle sınava girecek öğrencilerimiz için düzenledik. Uzman Psikologların verdiği seminer iki kısımdan oluştu. Birinci kısımda sınav öncesi ve sınav esnasında yaşanabilecek kaygı durumunun belirtilerinin neler olduğu, nasıl geliştiği, hangi tarz düşünce alışkanlıklarının kaygıyı artırdığı ve böyle durumlarda kaygının nasıl daha iyi yönetilebileceği ve kabul edilebilir düzeye çekilebileceği hakkında bilgilendirme yapıldı. İkinci kısımda ise öğrencilerle birlikte kaygı seviyesini azaltmada etkili yöntemlerden birisi olan doğru nefes alma ve kas gevşetme egzersizi uygulaması yapıldı” dedi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.