İZMİR VALİLİĞİ ORMAN YANGINLARINA KARŞI UYARDI

İZMİR VALİLİĞİ ORMAN YANGINLARINA KARŞI UYARDI

İzmir Valiliği yüksek sıcaklık, düşük nem ve aşırı rüzgar nedeniyle orman yangınlarının artabileceğine dikkat çekerek yangınlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

İzmir Valiliği’nden kamu kurumlarına gönderilen yazıda; Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 2017 yılında orman yangınları açısından oldukça yüksek risk taşıyan meteorolojik şartların oluşması beklendiğinden orman yangınları ile mücadele konusunda ilave güvenlik tedbirlerinin aldırılmasına gerek duyulduğu bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından tüm valiliklere gönderilen üst yazıda Orman Bölge Müdürlükleri’nin koordinesinde şu ilave tedbirlerin alınmasına gerek duyulduğu belirtildi:

İl Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon kararlarında yer alan valiliğiniz sınırları içerisinde kalan, yangına hassas bölgelerde ormana giriş ve çıkışların yasaklanması, güvenlik güçlerinin devriye gezdirilmesi, kontrollerin sıklaştırılması,

Orman yangınına ya da kırsal alan yangınına sebebiyet verebilecek her türlü piknik ateşi, anız, artık ve çöplük ateşi yakılmaması konusunda gerekli tedbirlerin alınması,

Tüm iletişim araçları kullanılarak vatandaşlarımızın orman yangınları riski konusunda bilgilendirilmesi ve uyarılması,

Valiliğinize bağlı kamu kurum ve kuruluşları ile diğer ilgili kuruluşlarda orman yangınlarında kullanılabilecek her türlü araç ve gereçlerin görevli elemanlarıyla birlikte kritik hava hallerinde her an kullanılmak üzere göreve hazır olarak bekletilmesi,

Orman yangınına sebebiyet verenlerin tespiti gayesi ile gerekli önlemlerin alınması, faili tespit edilenler ile ilgili olarak kanunda öngörülen cezai müeyyidelerin uygulanması

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.