TİYATRO TUTKUNLARI BERGAMA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BULUŞTU

Büyük usta Haldun Dormen ve Çağlar İşgören’in birlikte yönettiği ‘Papaz Kaçtı’ adlı oyun Bergamalı izleyiciler ile buluştu.   Bergama Kültür Merkezi (BerKM)’de Sahne Tozu Tiyatrosu tarafından sergilenen oyun, yoğun ilgi görürken salonda boş yer kalmadı.

Özgürses Gazetesi
04:47 -
TİYATRO TUTKUNLARI BERGAMA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BULUŞTU

Büyük usta Haldun Dormen ve Çağlar İşgören’in birlikte yönettiği ‘Papaz Kaçtı’ adlı oyun Bergamalı izleyiciler ile buluştu.

 

Bergama Kültür Merkezi (BerKM)’de Sahne Tozu Tiyatrosu tarafından sergilenen oyun, yoğun ilgi görürken salonda boş yer kalmadı. Yazar Phillip King tarafından kaleme alınan ve 20 yıl önce Dormen Tiyatrosu tarafından da oynanan oyunile birlikte 8 Ekim’de açılan BerKM’de 11 tiyatro oyunu sergilendi. Oyunları yaklaşık 7000 kişi seyretti.

 

BerKM’de hazırlanan programların artarak devam edeceğini belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Hazırladığımız programlar her kesime ve her yaşa hitap ediyor. Bergamalılar tarafından da yoğun ilgi görüyor. Açıldığı günden bu yana yaklaşık 2 aylık süre zarfında BerKM’de ki programlarımız 7000 kişi tarafından izlendi. Bergama’mızda özel bir tiyatro seyircisi oluştu. Bizleri en sevindiren verilerden biride getirdiğimiz çocuk oyunlarının kapalı gişe oynaması. Bu ilgi bizi çok memnun ediyor” dedi.