ARDAHAN’IN SOĞUĞUNA DİKİLİ’NİN SEVGİ DOKUNUŞU

Dikili Belediyesi, Ardahan'ın kırsal bölgelerinde ağır iklim koşullarına ve zorlu coğrafi şartlara göğüs gererek eğitimlerine devam eden, yaşları 7 ila 14 arasında değişen 180 öğrenciye kışlık kıyafet ve kar botu yardımında bulundu   Gerçekleştirdiği yatırım ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan sosyal belediyecilik hizmetleri ile büyük beğeni toplamaya devam eden Dikili Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Dikili’de meydana gelen sel felaketinin yaralarının kısa zamanda sarılmasına katkı sunmasının ardından, bu kez de maddi durumu iyi olmayan Ardahanlı ilk ve ortaokul öğrencilerine dayanışma elini uzattı.   Anlamlı Kampanyaya Tam Destek   Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın geçtiğimiz hafta içerisinde sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı “Ardahanlı Çocuklar Üşümesin” kampanyasına duyarsız kalmadı.

Özgürses Gazetesi
10:01 -
Abone ol
ARDAHAN’IN SOĞUĞUNA DİKİLİ’NİN SEVGİ DOKUNUŞU

Dikili Belediyesi, Ardahan’ın kırsal bölgelerinde ağır iklim koşullarına ve zorlu coğrafi şartlara göğüs gererek eğitimlerine devam eden, yaşları 7 ila 14 arasında değişen 180 öğrenciye kışlık kıyafet ve kar botu yardımında bulundu

 

Gerçekleştirdiği yatırım ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan sosyal belediyecilik hizmetleri ile büyük beğeni toplamaya devam eden Dikili Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Dikili’de meydana gelen sel felaketinin yaralarının kısa zamanda sarılmasına katkı sunmasının ardından, bu kez de maddi durumu iyi olmayan Ardahanlı ilk ve ortaokul öğrencilerine dayanışma elini uzattı.

 

Anlamlı Kampanyaya Tam Destek

 

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın geçtiğimiz hafta içerisinde sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı “Ardahanlı Çocuklar Üşümesin” kampanyasına duyarsız kalmadı. CHP’li Yılmaz’ın kendisinin de doğup, büyüdüğü bölgedeki çocukların yaşadığı olumsuzlukları duygusal bir üslupla anlatıp, destek istediği kampanyaya dayanışma elini uzatan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, hazırladıkları yardım kolilerini yola çıkardı. İhtiyaç sahibi Ardahanlı çocuklar ile gençlere ulaştırılmak üzere, bölgenin soğuk hava şartlarına uygun, soğuğa karşı koruyucu özelliği olan kar botu ve kışlık kıyafetleri kapsayan yardım kolileri, hafta sonunda Ardahan’a ulaştırılarak, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak.

 

Dikili’nin Sevgi Eli Ardahan’ı Isıtacak

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın başlattığı kampanyanın son dönemde ülkemizde yaratılmak istenen karanlığa karşı, çocuklarımıza sahip çıkma mücadelesinin en güzel örneği olduğunu ifade eden Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Sevginin Kenti Dikilililer olarak, bu kampanyaya destek vermeleri gerektiğine inandıkları için Dikili’den Ardahan’a sevgi köprüsünü kurduklarını belirtti.  Başkan Tosun açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Ülkemizin yetiştirdiği en önemli diplomat ve siyasetçilerden biri olan CHP Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öztürk Yılmaz, ülkemizin çok da ihtiyacı olan dayanışma ve paylaşma olgusuna önemli bir can suyu vererek, anlamlı bir kampanya başlattı. Biz de, ayrım gözetilmeksizin başlatılan bu kampanya kapsamında kış mevsimin en çetin hava koşullarının yaşlandığı şu günlerde Ardahan’ın kırsal bölgelerinde yaşayan ve eğitimlerine zor şartlarda devam eden 180 öğrenci kardeşimize imkanlarımız dahilinde yardım eli uzatıp, kışlık bot ve giyecek yardımını yola çıkarıyoruz. Bu nedenle, bugün çok mutluyuz. En batıdan en doğuya elimizi uzatarak devam ettiğimiz Cumhuriyetimizin gerçek sahibi çocuklarımızla bütünleşmemiz hep devam edecektir. Dikili’den uzanan sevgi elimizin Ardahan’ın soğuğunu ısıtması dileğimizle tüm çocuklarımıza aydınlık yarınlar diliyorum”