ALİAĞA BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİSİ TOPLANDI

Aliağa Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı, belediye başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, gündem dışı önerge ve komisyonlardan gelen raporlar yer aldı.

Özgürses Gazetesi
05:02 -
ALİAĞA BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİSİ TOPLANDI

Aliağa Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı, belediye başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, gündem dışı önerge ve komisyonlardan gelen raporlar yer aldı. Meclis üyelerinin görüşüne sunulan 22 madde tek tek görüşülerek oylandı.

 

BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELER

Başkanlıktan gelen önergeler arasında yer alan; 1-3-4-6-7-8-9-10-11 ve 13’üncü maddeler oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi. 2 ve 5.maddeler oy birliği ile kabul edilirken 12.madde oy çokluğu ile reddedildi.

 

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR

8 maddeden oluşan komisyondan gelen raporların tamamının komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

 

GÜNDEM DIŞI ÖNERGE

Aliağa Belediyesi Petrol A.Ş’nin bankadan almak istediği teminat mektubu karşılığında Aliağa Belediyesi yakıt ihalesinde kullanılmak üzere 200 bin TL, karşılığında teminat mektubu alınabilmesi için belediye kefilliğinin ihtiyaç duyulması ve bu doğrultuda karar alınması hususu oy birliği ile kabul edildi.