BerKM OCAK AYINDA’DA DOPDOLU

  Etkinlikleri ve seyirci sayısı ile Ege Bölgesinin en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelen BerKM (Bergama Kültür Merkezi) Ocak ayında da sanatseverler için güçlü bir program hazırladı.   2 AYDA 11 BİN İZLEYİCİ   7’den 70’e herkes için hazırlanan programlarda Kasım ve Aralık aylarında toplam 11 tiyatro oyunu sergilendi.

Özgürses Gazetesi
12:36 -
BerKM OCAK AYINDA’DA DOPDOLU

 

Etkinlikleri ve seyirci sayısı ile Ege Bölgesinin en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelen BerKM (Bergama Kültür Merkezi) Ocak ayında da sanatseverler için güçlü bir program hazırladı.

 

2 AYDA 11 BİN İZLEYİCİ

 

7’den 70’e herkes için hazırlanan programlarda Kasım ve Aralık aylarında toplam 11 tiyatro oyunu sergilendi. 5’i çocuklar için getirilen tiyatro oyunları ise 12 seans halinde gösterildi. Yalnızca tiyatro gösterilerini toplam 8 bin kişi seyretti. 1 opera ve bale, 7 müzik dinletisi konser ve 2 söyleşi ise 3 bin kişi tarafından izlendi. İki ayda yapılan etkinlikler 11 bin kişi tarafından takip edildi.

 

8 Ekim tarihinde açılan Bergama Kültür Merkezi, Bakırçay’da adeta sanatın kalbi oldu. Çevre ilçelerden de takip edilen etkinliklerin Ocak ayı programı da belirlendi. Bir ay boyunca tiyatro, konser ve sergilerin yer alacağı programda İzmir Devlet Opera ve Balesi “Değirmendeki Hazine”, Muammer Ketencioğlu ve Balkan Yolculuğu, Uluslar arasıGitar, Yan Flüt, Keman Virtüözleri, Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu ve Emre Sertkaya konserleri müzikseverler ile buluşacak. Programda çocuklarda unutulmadı. Çocuklar için Mask-Kara Tiyatrosu “Eğlence Dünyası”, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası programda yer aldı. Yetişkinler için ise Mask-Kara Tiyatrosu “Kadın Ölüleri”, Ankara Ekin Tiyatrosu “Memleketin Kısmeti” ve Tiyatro Ortak Sahne “Şeyh Bedrettin Destanı” tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. Atabey Pusat “Memleketimden İnsan Manzaraları”, Lütfü Dağtaş “Yavuthanede Yaşam Var Kültür İnsanlarımız İle” fotoğraf sergileri, “Aşkın İkrarı Yol” film gösterimi ve yazar Hakan Bıçakçı ile söyleşisi de Ocak Ayı programı içinde yer aldı.

 

BERGAMA SANATIN BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA

 

Bergama kültür Merkezi’nde gerçekleşen programlar ile ilgili 7’den 70’e herkese uygun etkinlikleri titizlikle belirlediklerini belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bergama tarihin olduğu gibi sanatında başkenti olma yolunda. Kısa bir süre önce açılmasına rağmen verilere bakıldığında, beklentiyi bir nebzede olsa karşıladığımızı düşünüyorum. Son iki ayda 11 bin izleyicinin etkinliklerde yer alması küçümsenmeyecek bir rakam. Mimarisi ve etkinlikleriyle Bergamalıların benimsediği ve etkin katlım sağladığı Bergama Kültür Merkezi, etkinliklerini geliştirerek, daha zengin programlarla devam edecek” dedi.

 

BerKM’de düzenlenen etkinliklerin biletleri bir hafta önceden BerKM bilet gişelerinden veya www.biletiva.com adresinden temin edilebilecek.

 

OCAK AYI PROGRAMI

 

07 Ocak – Fotoğraf Sergisi, Atabey Pusat “Memleketimden İnsan Manzaraları” (16.00)

07 Ocak – Film Gösterimi “Aşkın İkrarı Yol” Bergama Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (19.30)

08 Ocak – Konser “Emre Sertkaya” O Ses Türkiye Birincisi (20.00)

13 Ocak – Fotoğraf Sergisi, Lütfü Dağtaş “Yavuthanede Yaşam Var Kültür İnsanlarımız İle” (16.00)

14 Ocak – Mask-Kara Tiyatrosu “Eğlence Dünyası” Çocuk Oyunu (14.00)

14 Ocak – Mask-Kara Tiyatrosu “Kadın Ölüleri” (20.00)

15 Ocak – Konser; “Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu” (20.00)

18 Ocak – Ankara Ekin Tiyatrosu “Memleketin Kısmeti” (20.00)

19 Ocak – Konser; Müziklerin Buluşması “Gitar, Yan Flüt, Keman Virtüözleri” NadjaKossinskaja (Gitar), Lira Zalshnja (Keman), SerenaChen (Flüt), (20.00)

21 Ocak –Tiyatro Ortak Sahne “Şeyh Bedrettin Destanı” (20.00)

22 Ocak – Konser; Muammer Ketencioğlu ve Balkan Yolculuğu (20.00)

28 Ocak – Konser; Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası (14.00)

29 Ocak –Söyleşi & Kitap İmza; yazar Hakan Bıçakçı (14.00)

30 Ocak – İzmir Devlet Opera ve Balesi “Değirmendeki Hazine” (14.00)

 

Not: Bir hafta önceden satışa çıkan biletlerinizi BerKM bilet gişelerinden veya www.biletiva.com adresinden temin edebilirsiniz.