ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ASFALT SEFERBERLİĞİ

Aliağa Belediyesi, çeşitli kurumların uzun süredir yürüttüğü altyapı çalışmaları nedeniyle köstebek yuvasına dönen Aliağa’nın cadde ve sokaklarını yenilemek üzere düğmeye bastı. Özellikle de son dönemde Aliağa kamuoyunun tepkisini çeken bozuk yolların asfaltlanması için harekete geçen Aliağa Belediyesi, tüm ekipleriyle birlikte hummalı bir çalışma başlatarak adeta seferberlik ilan etti.

Özgürses Gazetesi
03:07 -
ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ASFALT SEFERBERLİĞİ

Aliağa Belediyesi, çeşitli kurumların uzun süredir yürüttüğü altyapı çalışmaları nedeniyle köstebek yuvasına dönen Aliağa’nın cadde ve sokaklarını yenilemek üzere düğmeye bastı. Özellikle de son dönemde Aliağa kamuoyunun tepkisini çeken bozuk yolların asfaltlanması için harekete geçen Aliağa Belediyesi, tüm ekipleriyle birlikte hummalı bir çalışma başlatarak adeta seferberlik ilan etti.

 

Bu kapsamda ilçe merkezinde asfalt seferberliği başlatan Aliağa Belediyesi, tamamı 1 milyon 300 bin metre kare olan ana cadde ve sokakların 700 bin metre karelik birinci kısmını 90 iş günü içerisinde asfaltlamayı hedefliyor. Mevsimsel şartlar uygun olduğu sürece mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz yapılacak olan çalışmalarda Fen İşlerine bağlı ekiplere Temizlik İşleri ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler de destek verecek. Asfaltlama faaliyetleri çerçevesinde çevre düzenlemelerini de sürdürecek olan Aliağa Belediyesi’nin bu çalışmaları merkez mahallelerden ilçe geneline uzanacak.

 

ÇALIŞMALARA 19 MAYIS CADDESİ’NDEN BAŞLANDI

Asfalt seferberliğine Yalı Mahallesi’nde bulunan 19 Mayıs Caddesi’nden başlayan Aliağa Belediyesi’nin sürpriz bir şekilde başlattığı hummalı çalışmalar halk nezdinde memnuniyetle karşılanırken çalışmaların 19 Mayıs Caddesi’nden başlaması ise manidar bulundu. Belediye ekipleri buradaki asfaltlama çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürürken park ve bahçeler müdürlüğüne bağlı ekipler de ağaç budama, çevre temizliği, kaldırım düzenlemesi gibi çevre düzenlemesine yönelik faaliyetlerde bulunuyor. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da çalışmaları yerinde takip ediyor.

 

BAŞKAN SERKAN ACAR: “ALİAĞA’NIN DEĞİŞİMİ YOLUNDA HİÇBİR ENGEL TANIMAYACAĞIM”

Başlatılan asfalt seferberliği ile ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Aliağa halkını bilgilendiren Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, göreve geldiği ilk günden bu yana hiçbir zaman siyaset yapmayacağının, tek derdinin Aliağa olduğunun ve Aliağa’nın değişimi yolunda hiçbir engel tanımayacağının bir kez daha altını çizdi.

 

“ALİAĞA HALKINA YAMAYI REVA GÖRDÜLER”

Aliağa Belediyesi olarak Aliağa halkına yamayı reva görmeyeceklerini, artık yap boz devrinin sona erdiğini ve zorunlu olmadıkça kazı çalışmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Serkan Acar, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Değerli Aliağalılar; Mazbatamı aldığım ilk günden beri üstüne basa basa siyaset yapmayacağımı, tek derdimin Aliağa olduğunu, Aliağa’nın değişimi yolunda hiçbir engel tanımayacağımı söylemiştim.

 

Tam 1,5 yıldır ben ve ekibim, uzun yıllardır çözüm bekleyen alt yapı sorunlarının çözülebilmesi için, kurumların koordinasyonunu sağlamak ve bir an önce alt yapı çilemizin bitmesi için çalışmak zorundaydık. Ve tabi ki susmak ve işin içerisine siyaset sokmadan, engellemelere takılmadan sabretmemiz gerekiyordu.

Farkındasınızdır ilk defa Aliağa’da İzsu, Gediz Elektrik, Vodafone, Superonline, İzmirgaz, Telekom aynı anda hep beraber çalışıyorlar. Ama biliniz ki, alt yapı kazı ruhsatlarını ben değil Büyükşehir veriyor, ama biliniz ki, alt yapı firmalarından yolun tamiri için kazı bedellerini büyükşehir alıyor, ama biliniz ki, kaç metrelik yol olursa olsun, sorumluluk hangi belediyede olursa olsun yolları düzeltmesi ve yapması gereken büyükşehir.

 

Son 15 gündür büyükşehir çalışmalarına bir baktık ki onca çileye ve sıkıntıya katlanan Aliağa halkına yamayı reva gördüler.

Ve biz bugün itibari ile ‘o yol senin’ ‘bu yol benim’ demeden altyapısı biten mahallelerimizin tüm sokak ve caddelerinin asfaltlanma çalışmasına adam gibi başladık. Neyse geçtik…

 

Bu 1,5 yıl içerisinde şahsım ve ekibime siyasilerin haksızlık yaptığını düşünsem de ben Şehr-ül Eminim. Ben trilyonlarca lira parayı altyapı bitmeden sokağa atıp bu milletin parasının vebaline giremezdim. Milletim bu saatten sonra bilsin, gerisi umurumda değil.

Ben ‘Yap Boz Devri Bitti, Güle Güle Kullanın’ diyorum.

Milletimize hayırlı, Siyasilere örnek olsun…

‘Az Laf, Çok İş…’

Selam ve Dua İle…”