‘NEFES KREDİSİ’ İÇİN BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI

26 Aralık 2016
‘NEFES KREDİSİ’ İÇİN BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI

Ziraat Bankası ve DenizBank Aliağa yöneticileri, Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka’yı makamında ziyaret ederek, KOBİ’lere finansman sağlamak amacıyla TOBB önderliğinde Ziraat Bankası, DenizBank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi” hakkında görüştü. Ziyarette, Nefes Kredisi’nin KOBİ’lere can suyu olacağı belirtildi.

İş dünyasına hayırlı olsun

Ziyarette konuşan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, KOBİ’ler için açıklanan Nefes Kredisi’nin Aliağa iş dünyasına can suyu olacağını söyledi. ‘Nefes Kredisi’nin iş dünyasına ivme ve moral kazandıracağını umduklarını belirten Başkan Saka, “Riskin yüzde 85’lik kısmını Kredi Garanti Fonu, yüzde 15’lik dilimi ise bankalar tarafından karşılanacak. Nakit akışının çok önemli olduğu bir dönemdeyiz. Türkiye ekonomisinin bu geçici süreçten en az şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirler, işverenlerimizi, ticari hayatımızı rahatlatmayı amaçlayan girişimler yapılıyor. Üyelerimizin şu anda her zamankinden daha çok ucuz finansmana, uygun koşullarda krediye ihtiyacı var. “Nefes Kredisi ile KOBİ’lere yıllık yüzde 9,90, aylık yüzde 0,83 faizle 1 yıl vadeli kredi sağlanacak. Aliağa’daki KOBİ’lerimizi, bu krediden faydalanmaya davet ediyorum. Nefes Kredisi’nin Aliağa iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Belge gerekiyor

KOBİ’lerin nefes kredisine başvurabilmeleri için öncelikle bağlı bulundukları odadan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibaresini içeren faaliyet belgesi almaları, daha sonra Ziraat Bankası veya Denizbank’a giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir. Oda üyesi olsalar bile; eczaneler, kooperatifler, döviz büfeleri, faktoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler bu projeden yararlanamayacak. Ayrıca ‘Nefes Kredisi’nden yararlanmak isteyen üyelerin vergi ve SGK borcu olmaması, olanların ise yapılandırma yapmış ise bunu belgelendirmesi gerekiyor.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.