İZSU, 30. yıl coşkusunu İzmirlilerle kutlayacak

26 Aralık 2016
İZSU, 30. yıl coşkusunu İzmirlilerle kutlayacak
İZSU Genel Müdürlüğü,  2017 yılında 30. kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacak. İzmirlilerin katılımıyla yıl boyunca sürecek etkinlikler arasında sergiler, konserler, turnuvalar, söyleşiler ve kongreler yer alacak.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak hedefiyle Türkiye’ye örnek yatırımlara imza atan İZSU Genel Müdürlüğü, 2017 yılında 30. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor. İZSU, İzmirliler’in de bu kutlamalara ortak olmasını sağlamak için bir dizi etkinlik düzenleyecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Sanatı Kulübü Proje Grubu’nun “İzmir’in Suyla Gelen Kültürü” konulu fotoğraf sergisi, “Suyun İzmir’de Serüveni” kitabı ve sergisi, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Halk Müziği Oyunları Bölümü’nün “3 Mehmet’in Dansı” gösterisi, İZSU Türk Halk Müziği korosu konserleri,  6 bin fidanlık İZSU 30. Yıl Hatıra Ormanı, İZSU Genel Müdürlüğü bünyesinde futbol turnuvası, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda 30. yıla yönelik İZSU standı ve 2017 yılı Kasım ayında Fuar İzmir’de “Akıllı Şehirlerde Su Yönetimi” temalı uluslararası kongre ile Prof. Dr. Ünal Öziş’in “Ege Bölgesi’nde Tarihi Su Yapılarının Evrensel Önemi” konulu söyleş isi, planlanan etkinlikler arasında yer alıyor.

30. yıla özel logo
2017 yılında düzenlenecek bir dizi etkinlik öncesi İZSU,  30. yıla özel logo tasarım yarışması düzenledi. Tüm tasarımcılara açık olan yarışmaya 354 kişi katıldı. İZSU Genel Müdür Yardımcısı Serpil Baran, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yakup Öztuna, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kurumsal İletişim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Beril Akıncı Vural, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazlı Gürgan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zeynep Arda’dan oluşan jüri üyeleri, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek ödül kazanan eserleri belirledi. Yarışmada birincil ik ödülü Sinan Ekrem Saraç’ın oldu.  İkincilik ödülünü Merve Tarayıcı, üçüncülük ödülünü Serkan Bağ, mansiyon ödülünü ise Can Demirağ aldı.

İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, İZSU’nun logosunun değişmeyeceğini, birinci olan tasarımın sadece 30. yıl için düzenlenen etkinliklerde kullanılacağını belirtti.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.