Reklam
Reklam

İki yakaya iki dev otopark geliyor

26 Aralık 2016
İki yakaya iki dev otopark geliyor
Reklam

 

Yeni otopark projeleri için kolları sıvayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ve Hatay’da toplam 1604 araçlık iki büyük bölgesel otoparkın yapımına başladı.

Kentteki otopark ihtiyacını gidermek üzere atağa kalkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ve Hatay’da toplam 1064 araç kapasiteli 2 yeni otoparkın yapımına başladı. İnşaat çalışmaları süren otoparklardan Hatay semtindeki 17 No’lu Katlı Bölgesel Otopark 429, Karşıyaka-Alaybey’deki 37 No’lu Katlı Bölgesel Otopark ise 635 araç kapasiteli olacak.

Alaybey’e 7 katlı otopark

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karşıyaka’daki otopark ihtiyacını gidermek amacıyla yapımına başladığı Alaybey’deki otopark 7 katlı olacak. Toplam 25 bin m² inşaat alanına sahip otoparkın 2017’nin sonbahar aylarında tamamlanması planlanıyor.

Hatay’a 2. büyük otopark
Hatay semtinin otopark ihtiyacını gidermek için “Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı”nı yaşama geçiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, aynı bölgede projelendirilen ikinci katlı otoparkı ise Hatay 100 Sokak’ta yapıyor. 429 araç kapasiteli otopark, aralarında kot farkı bulunan 143 Sokak ile 141 Sokak’tan iki ayrı girişe sahip olacak. Otopark içerisinde yer alan asansörler sayesinde çevre halkı ve engelli vatandaşlar için iki sokak arasında ulaşım imkanı da sağlanacak. Otoparkın çatısında ise çevre halkının seyir terası, oturma alanları, havuzu, gölge elemanları ile birlikte kullanabileceği bir kamusal alan yaratılacak.

Türkiye’nin en büyüğü olacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde 14 yeni otopark daha yapmayı planlıyor. Aralarında  Bayraklı’da Adliye Sarayı yakınında yapılacak 615 araç kapasiteli Türkiye’nin en büyük tam otomatik otoparkı ve Karşıyaka Alaybey Tam Otomatik Otoparkı’nın da bulunduğu yapımı planlanan otoparklar şunlar:

 • Yeşilyurt Yeraltı Otoparkı ve Kültür Merkezi
 • Adliye Tam Otomatik Otoparkı
 • Karşıyaka Alaybey Tam Otomatik Otopark
 • Kemer Aktarma Katlı Otoparkı ve Zabıta Dairesi Proje Alanı
 • Karabağlar Bölgesel Selvili Mahallesi Meydan Düzenlemesi ve Yeraltı Otoparkı
 • Ödemiş Yer Altı Otoparkı
 • Karabağlar Karafatma Katlı Otoparkı
 • Ulukent Katlı Otoparkı
 • 12 Nolu Katlı Bölgesel Otopark Karabağlar – Güneşli
 • Ayavukla Kilisesi Yanı Katlı Bölgesel Otopark
 • Susuzdede Katlı Otoparkı
 • Bostanlı Aşık Veysel Sokak Katlı Bölgesel Otopark
 • Yenişehir Gıda Çarşısı Katlı Otoparkı
 • Bostanlı Hakimevi Önü Yer Altı Otoparkı
Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.