İŞKUR İzmir ‘Meslek Tanıtım Günleri’ni tamamladı

11 ve 12’inci sınıfta okumakta olan lise öğrencilerine İŞKUR İzmir tarafından doğru meslek seçiminde bulunmalarını sağlamak amacıyla Meslek Tanıtım Günleri düzenlendi.  İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği Meslek Tanıtım Günleri, bu yıl da gerçekleştirildi.

Özgürses Gazetesi
11:09 -
Abone ol
İŞKUR İzmir ‘Meslek Tanıtım Günleri’ni tamamladı

11 ve 12’inci sınıfta okumakta olan lise öğrencilerine İŞKUR İzmir tarafından doğru meslek seçiminde bulunmalarını sağlamak amacıyla Meslek Tanıtım Günleri düzenlendi. 

İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği Meslek Tanıtım Günleri, bu yıl da gerçekleştirildi. Kemalpaşa Özel Orkunoğlu ve Özel Elit Koleji’nde start alan Meslek Tanıtım Günleri; Torbalı Özel Mavi Teknik Pancar OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karabağlar Özel Kent Koleji, Çiğli Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi ve son olarak Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Meslek Tanıtım Günleri kapsamında; iş ve meslek danışmanları öğrencilere uygun meslek seçiminin önemi hakkında sunumlar yaparken, öğrencilerin merak ettikleri mesleklerin erbapları da öğrencilerle buluştu.

Öğrencilere İŞKUR yayını olan Meslek Seçimine Destek Dergisi dağıtıldı. Ayrıca; iş ve meslek danışmanları tarafından öğrencilere meslek yönelim bataryası uygulanarak, hangi mesleklere yetkin olduklarına ilişkin veriler elde edildi.

Meslek seçme aşamasındaki 11 ve 12’inci sınıfta okumakta olan lise öğrencilerine doğru meslek seçimi ve meslek seçiminde nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda meslek erbapları tarafından bilgiler verildi.

Etkinliklerde; makine, maden, endüstri, inşaat, metalürji ve malzeme mühendislikleri, lojistik yönetimi elemanı, moleküler biyoloji ve genetik meslek elamanı, mimar, psikolog (aile danışma uzmanı) psikolojik danışmanlık ve rehberlik meslek elemanı, gazetecilik, veteriner, mali müşavir, sosyal hizmet ve sosyoloji, işletme ve özel eğitim meslek elemanı, kamu yönetimi ve yerel yönetimler, insan kaynakları uzmanı, grafiker, biyomedikal cihaz teknolojileri meslek elemanı, makine teknik ressamı, eczacı, yazılım firması yönetici meslek elemanı, tekstil makine elemanı, doktor, avukatlık gibi çok sayıda meslek tanıtıldı.