Reklam
Reklam

SAKA KATAR İŞ ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

21 Ocak 2017
SAKA KATAR İŞ ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ
Reklam

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO)’nın da aralarında yer aldığı 365 oda ve borsanın çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerine dönük faaliyetleri çerçevesinde Katar’a iş ve yatırım programı düzenledi.

TOBB’un Ortadoğu ve Körfez açılımı çerçevesinde Katar Başbakanı Şeyh Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Jassim himayelerinde, TOBB ve Katar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Katar’da Türk ve Katarlı firmalar bir araya geldi. Katar’daki iş ve yatırım programında Aliağa iş dünyasını temsilen Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka katıldı.

Katar iş gezisi ile ilgili değerlendirmede bulunan ALTO Başkanı Adnan Saka, Katar Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Ahmed Bin Abdullah Al Mahmoud’un ev sahipliğinde düzenlenen 2. KOBİ Konferansı programının yeni işbirlikleri oluşturma ve ticareti artırma amacı taşıdığını belirtti.

İkili iş görüşmeleri

Konferansta, yatırım finansmanı, e-ticaret, girişimcilik, yenilik, teknolojinin artırılması ve tarım konuların görüşüldüğünü ifade eden Saka, “KOBİ Konferansı ile tarım ve gıda, yenilenebilir enerji, enerji, petrol ve gaz, inşaat ve altyapı, inşaat malzemeleri, sağlık, ilaç ve sağlık ekipmanları, makine ve teçhizat başta olmak üzere çeşitli sektörlerde Türk ve Katar firmaları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmelerde, ekonomik ilişkileri güçlendirmek ve yeni işbirliği imkanlarına zemin hazırlamak amacıyla karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Katarlı iş adamlarına Aliağa’nın yatırım fırsatlarını anlattık

Konferansta ve yapılan ikili görüşmelerde, Türkiye ve bölge ekonomisine katkısını her yıl katlanarak artıran Aliağa’yı ve bünyesinde barındırdığı stratejik sektörleri anlatma fırsatı bulduklarını aktaran Saka, “Katarlı yatırımcılara Aliağa’nın potansiyeli ile yatırımcı için cazibe merkezi olduğunu, Aliağa’nın Ege’nin dünyaya açılan kapısı konumunda bulunduğunu ve tek başına 20 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmine sahip olduğunu anlattık. Ayrıca bölgemizdeki petrol ve petro kimya endüstrisi, enerji üretimi ve ulusal enerji kapasitesi, demir çelik sektöründeki öncülüğü, organize sanayi bölgesi, gemi söküm, kâğıt ve gübre sektörlerindeki yatırımlar, liman ve lojistik yatırımları ile Aliağa’nın yatırımcılara oldukça cazip fırsatlar sunduğunu detaylı olarak konuşma fırsatı bulduk. Katar’da yaptığımızı görüşmelerde bölgemizde yatırım yapacak yatırımcılara Aliağa Ticaret Odası olarak her türlü desteği sağlamaya hazır olduğumuzu da kendilerine ilettik” diye konuştu.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.