İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri açıklandı

Temmuz – Eylül aylarına ilişkin 3’üncü çeyrek verilerinin yer aldığı “İnşaat İşgücü Girdi Endeksi’’ sonuçları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı. Verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2016 yılı III.

Özgürses Gazetesi
03:46 -
Abone ol
İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri açıklandı

Temmuz – Eylül aylarına ilişkin 3’üncü çeyrek verilerinin yer aldığı “İnşaat İşgücü Girdi Endeksi’’ sonuçları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı.

Verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2016 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde  1,2 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre  yüzde 6,9 oranında düştü.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇALIŞILAN SAAT VE ÜCRETLER AZALDI

 

 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2016 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre  yüzde 4,7 oranında azalış gösterdi. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre  yüzde11,3 oranında geriledi.

 

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2016 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre  yüzde1.7 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre  yüzde10,3 oranında artış gösterdi.