Reklam
Reklam

İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri açıklandı

5 Aralık 2016
İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri açıklandı
Reklam

Temmuz – Eylül aylarına ilişkin 3’üncü çeyrek verilerinin yer aldığı “İnşaat İşgücü Girdi Endeksi’’ sonuçları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı.

Verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2016 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde  1,2 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre  yüzde 6,9 oranında düştü.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇALIŞILAN SAAT VE ÜCRETLER AZALDI

 

 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2016 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre  yüzde 4,7 oranında azalış gösterdi. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre  yüzde11,3 oranında geriledi.

 

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2016 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre  yüzde1.7 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre  yüzde10,3 oranında artış gösterdi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.