Reklam
Reklam

BERTO’DA KAMU YÖNETİMİNDE MÜKEMMELLİK ANLATILDI

31 Ekim 2014
BERTO’DA KAMU YÖNETİMİNDE MÜKEMMELLİK ANLATILDI
Reklam

Bergama Ticaret Odası Toplantı Salonunda Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz’un sunumuyla gerçekleştirilen seminere, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Işıldak, Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Akçay, Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Erdoğan, Gonca Harman, Azam Ziya Güç, Meclis Üyeleri, siyasi kuruluş temsilcileri, oda başkanları,  kurum ve kuruluş temsilcileri katılım gösterdi.

Yoğun katılımın olduğu seminerde Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz, Singapur ve ABD’de yer aldığı seminerlerde edindiği yararlı bilgileri paylaştı. Singapur’un gelişmemiş bir ülkeden çok gelişmiş bir ülke haline gelmesindeki tarihi adımları anlattı. Geçmişte karşılaşılan birçok olumsuzluğa rağmen inanç ve gayretle devam ettikleri yolda büyük bir başarı elde ettiklerini vurguladı. Singapur’un ülke yönetim biçiminden, devlet ilkelerinden ve kamu işleyişinin mükemmeliyetinden bahseden Kolsuz, normal kamu mantığından kurtulup, etkin, araştırmacı ve geliştirmeci bir kamu mantığına sahip olmamız gerektiğini söyledi. Singapur’un kamu düzeni sunumundan sonra Dünya Ekonomisindeki gelişmeleri ve ekonomi geçmişini anlattı. Geçmişten günümüze gelen teknolojinin ekonomideki yeri ve bu teknolojide ABD’nin aldığı rolden bahsetti. Yapılan araştırmalarda ilerleyen yıllarda kontrolsüz büyümenin ekonomik ve çevresel faktörlere olumsuz yansıyacağını vurgulayan Kolsuz, ekonomiyi ve çevreyi korumak için sistemli ve kontrollü olarak ilerleme göstermemiz gerektiğini söyledi. Dünyadaki ekonomik gelişmelerden bahsederken Türkiye’nin sadece tarımsal alanda yer aldığını ancak tarımla değil aynı zamanda sanayi ve turizmle de büyümemiz gerektiğini belirtti.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.