Aliağa’da Ormanlık Alanlara Giriş Çıkışlar Yasaklandı

Orman yangınlarına sebebiyet vermemek amacıyla Aliağa’da ormanlık alanlara giriş çıkışlar ile ormanlık alanlarda piknik yapmak ve ateş yakmak yasaklandı. İzmir Valiliği il genelinde 31 Ekim 2021 tarihine kadar ormanlık alanlardaki faaliyetleri yasakladı.

Özgürses Gazetesi
12:45 -
Abone ol
Aliağa’da Ormanlık Alanlara Giriş Çıkışlar Yasaklandı

Orman yangınlarına sebebiyet vermemek amacıyla Aliağa’da ormanlık alanlara giriş çıkışlar ile ormanlık alanlarda piknik yapmak ve ateş yakmak yasaklandı.

İzmir Valiliği il genelinde 31 Ekim 2021 tarihine kadar ormanlık alanlardaki faaliyetleri yasakladı. Yasaklar arasında ormanlık alanlarda piknik yapmak dahil ot, çalı ve benzeri ateş yakmak yer alıyor.

İzmir Valiliği Yangın Komisyon Kararları doğrultusunda İzmir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda; “Ülkenin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınları sebebiyle ormanlara giriş çıkışlar ile orman içi ve orman kenarındaki tarlalarda anız, bağ, bahçe ve zeytinliklerde ot çalı ve benzeri ateş yakmak, piknik yapmak yasaklanmıştır” bilgisine yer verildi.

Yapılan duyuruda vatandaşların görülecek en küçük ateşte ALO 177 Yangın İhbar Hattı veya 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber vererek gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.