Eşekler Karnavalı hem eğlendirdi, hem eğitti

Gaziemir’de sergilenen Eşekler Karnavalı tiyatro oyunu çocuk seyircilere keyifli dakikalar yaşatırken; dostluk, arkadaşlık, azim, sanat sevgisi kavramlarına yaptığı vurguyla dikkat çekti Gaziemir Belediyesi, Toprak Sanat Tiyatrosu oyuncularının sergilediği Eşekler Karnavalı isimli çocuk oyununu minik seyirciyle buluşturdu. Serkan Baştürk yönetiminde sahnelenen ve bir çiftlikte yaşayan 3 eşek Mızmız, Şaşkın ve Hapşırık ile dostları köpek Karabaş’ın hikayesini anlatan oyunu çok sayıda çocuk anne babalarıyla birlikte izledi.

Özgürses Gazetesi
01:47 -
Eşekler Karnavalı hem eğlendirdi, hem eğitti

Gaziemir’de sergilenen Eşekler Karnavalı tiyatro oyunu çocuk seyircilere keyifli dakikalar yaşatırken; dostluk, arkadaşlık, azim, sanat sevgisi kavramlarına yaptığı vurguyla dikkat çekti
Gaziemir Belediyesi, Toprak Sanat Tiyatrosu oyuncularının sergilediği Eşekler Karnavalı isimli çocuk oyununu minik seyirciyle buluşturdu. Serkan Baştürk yönetiminde sahnelenen ve bir çiftlikte yaşayan 3 eşek Mızmız, Şaşkın ve Hapşırık ile dostları köpek Karabaş’ın hikayesini anlatan oyunu çok sayıda çocuk anne babalarıyla birlikte izledi. Çiftliğin sahibinin değişmesiyle Karabaş dostlarına çok iş yaptırmaya başlar. Sevimli eşekler Mızmız, Şaşkın ve Hapşırık bu ağır iş yükünden bir an önce kurtulmak isterler. Uzun planların sonunda bu ağır iş yükünden kurtulmanın yolunu müzik grubu kurmakta bulurlar. Eşeklerin müzik grubu kurmak için sergiledikleri çabayı konu alan oyun, neşeli müzikleri ve esprili diyaloglarla minik seyircilere keyifli anlar yaşattı. Tiyatro, sinema, müzik gibi kültürel etkinliklere insanların ilgisizliğini eleştiren oyun, çocuklara sanat sevgisi, arkadaşlık, azim, iyilik-kötülük gibi kavramların önemini anlatan dersler veriyor. Oyun boyunca gözlerini sahneden ayırmayan çocuk izleyiciler, oyun bitiminde oyuncuları ayakta alkışladı.