ALİAĞA’DA 7’DEN 77’YE SAĞLIK PROJESİ

31 Ocak 2015
ALİAĞA’DA 7’DEN 77’YE SAĞLIK PROJESİ

Aliağa’da 7’den 77’ye sağlık projesi hareketi başlıyor. Aliağa İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli Aliağa’daki tüm evleri tek tek ziyaret ederek yapacağı anketler ile Aliağa’nın sağlık haritasını çıkartacak. Şubat ayının ikinci haftasında uygulamaya koyulacak olan proje yaklaşık 2 yıl sürecek, projenin bitiminde Aliağa’nın ileriye dönük sağlık problemlerinin dokümanı ortaya çıkartılacak.
 
ALİAĞA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZKAN ORHUN: ALİAĞA’NIN SAĞLIK HARİTASINI ÇIKARTACAĞIZ 
Başlatılacak olan projenin sadece İzmir ve ilçelerinde uygulanacağını ifade eden Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, “Tüm İzmir’de olduğu gibi ilçemizde de 7’den 77’ye sağlık projesi başlatıyoruz. Bu proje yaklaşık 2 yıl kadar sürecek bir projedir. Projemiz Şubat ayının ikinci haftasından itibaren uygulanmaya başlanacak. İlçemizdeki sağlık problemlerini tespit etmek, vatandaşların sağlık hizmetlerinden ne kadar faydalandığını anlamak ve değerlendirmek istiyoruz. İlçemizde bulunan kronik hastalıkların ölçütlerini kendi verilerimizle karşılaştırarak ileriye dönük ne gibi tedbirler alabiliriz, tarama ile edindiğimiz son bilgilerle bunun planlamasını yapacağız. Proje sonunda Aliağa’nın toplum sağlığına yön verecek sağlık haritasını çıkartacağız” dedi.
 
ALİAĞA’DA İLERİYE DÖNÜK SAĞLIK SORUNLARI TESPİT EDİLECEK
Bu çalışmada Aliağa’daki tüm evlerin tek tek sağlık personeli tarafından ziyaret edilerek anket çalışmalarının yapılacağını da sözlerine ekleyen Orhun “Yapacağımız anketler bilgisayar tabanlı bir sistem üzerinden yapılacak. Çalışma sonrasında bütün veriler değerlendirmeye alınacak. Bu veriler doğrultusunda almamız gereken tedbirleri masaya yatıracağız. İleriye dönük Aliağa’da çıkabilecek sağlık sorunları neler olabilir, bunun çalışmasını yapacağız. Bu projedeki amacımız vatandaşımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak. Bunun yanında insanlara sağlık hizmetleri konusunda bilgilendirmelerde yapacağız. Bu proje vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının tespit edilmesi ve bu sorunların çözümü konusunda önemli bir proje olacağından Aliağalı vatandaşlarımızın da bizlere destek olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.