Bölgemizde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgemizde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurdu. Aliağa ve çevresinde etkili olması beklenen kuvvetli fırtınanın 31 Mart 2022 Perşembe günü (Yarın) sabah saatlerinden itibaren başlayarak 1 Ni...

Özgürses Gazetesi
06:52 -
Abone ol
Bölgemizde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgemizde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurdu.

Aliağa ve çevresinde etkili olması beklenen kuvvetli fırtınanın 31 Mart 2022 Perşembe günü (Yarın) sabah saatlerinden itibaren başlayarak 1 Nisan 2022 Cuma gecesine kadar sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi: “Ege Denizi’nde rüzgarın, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde vatandaşlara uyarılarda bulundu.

ALİAĞA’DA TAHMİN EDİLEN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son rapora göre Aliağa’da tahmin edilen beş günlük hava durumu şöyle olacak;

31 Mart Perşembe: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 20, en düşük 11 derece

1 Nisan Cuma: Hava rüzgarlı, sıcaklık en yüksek 24, en düşük 15 derece

2 Nisan Cumartesi: Hava rüzgarlı, sıcaklık en yüksek 22, en düşük 13 derece

3 Nisan Pazar: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 19, en düşük 12 derece

4 Nisan Pazartesi: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 19, en düşük 10 derece