‘Denizin Üreten Kadınları’ Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR, İzmir Ticaret Borsası Eğitim, Kültür ve Sosyal Entegrasyon Vakfı (BORSAV) ve Akdeniz Koruma Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Denizin Üreten Kadınları’ genç kadınlara meslek edin...

Özgürses Gazetesi
10:05 -
Abone ol
‘Denizin Üreten Kadınları’ Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR, İzmir Ticaret Borsası Eğitim, Kültür ve Sosyal Entegrasyon Vakfı (BORSAV) ve Akdeniz Koruma Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Denizin Üreten Kadınları’ genç kadınlara meslek edindirme ve istihdam projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nde yapılan proje tanıtım toplantısına; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin ve İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ayla Bozkurt ile proje paydaşları katıldı.

Söz konusu proje ile genç kadınların var olan bilgi ve becerilerinin kısa süreli eğitim programlarıyla iyileştirilerek geliştirilmesi, standartlara uygun ürünleri üretmelerine ve pazarlamalarına olanak yaratarak üretici hale gelmelerinin sağlanması, düzenli gelir elde etmek suretiyle hem ailelerine hem de topluma katkıda bulunmaları amaçlanıyor.

“Eğitimde ve İstihdamda Yer Almayan Genç Kadınlara Yönelik Çalışmalarımız Devam Edecektir”

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, proje paydaşı olarak toplantıda bir konuşma yaptı. İl Müdürü Yahşi yaptığı konuşmada; “Kalkınma, ekonomik büyüme ve işsizlikle mücadele alanlarının en önemli bileşenlerinden birisi olan kadınların işgücüne katılımının artırılması, ülkemizin istihdam politikasının en öncelikli hedeflerinden birisidir. Bu kapsamda kadınların nitelikli iş gücüne kazandırılmasını hedefleyen ‘Denizin Üreten Kadınları’ projesinin başarılı olacağına inanıyorum. Projenin konusu kendi başına bir başarıdır. Sonuçlarının da başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Eğitimde ve istihdamda yer almayan genç kadınlara yönelik çalışmalarımız devam edecektir. Bu hususta önümüzdeki dönemde de işsizliği azaltmayı hedefleyen istihdam odaklı bir yaklaşımla, işgücü piyasasına ilişkin istihdam politikalarının etkin bir şekilde uygulanması, kurumumuzun temel amaçlarından olacaktır.” dedi.

“Mesleki Eğitim Kursları ve İşbaşı Eğitim Programlarının Etkinliğini Artırmak İçin Gerekli Çalışmaları Yapıyoruz”

Mesleki becerisi olanların ve bu becerileri geliştirmek isteyenlerin istihdam edilmesi amacıyla düzenlenen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarının etkinliğini artırmak için de gerekli çalışmaları yaptıklarını vurgulayan İl Müdürü Yahşi, Türkiye Yüzyılında da ekonominin büyümesine ve güçlenmesine katkı verenlerin her zaman yanında ve destekleyicisi olacağına vurgu yaptı.