ALİAĞA’DA 7 AYDA 265 ÇİFT NİKAH MASASINA OTURDU

Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu, 2020 yılının ilk 7 aylık döneminde 265 çiftin nikâhını kıydı. Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu’ndan elde edilen bilgilere göre, 2020 yılının ilk 7 aylık döneminde 265 çift nikâh masasına oturdu.

Özgürses Gazetesi
09:00 -
Abone ol
ALİAĞA’DA 7 AYDA 265 ÇİFT NİKAH MASASINA OTURDU

Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu, 2020 yılının ilk 7 aylık döneminde 265 çiftin nikâhını kıydı.

Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu’ndan elde edilen bilgilere göre, 2020 yılının ilk 7 aylık döneminde 265 çift nikâh masasına oturdu. Farklı ülkelerden yabancı uyruklu 4 erkek ve 15 kadın bu dönemde Türk vatandaşı ile nikâh kıyarak hayatlarını birleştirdi.
Aliağa Belediyesi Nikâh Memuru Sezen Kutlu, yedi aylık dönemde en fazla nikâhın Temmuz ayında kıyıldığını açıkladı. Kovid19 salgını nedeniyle Pandemi koşullarında gerçekleşen nikâhlarda korona virüs önlemlerine dikkat edildiğini ifade eden Kutlu,  “Bu dönemde Kovid 19 salgını nedeniyle çiftler nikâhlarını erteledi. Ancak Haziran ayı itibariyle bir artış oldu. Yedi aylık dönemde en fazla Temmuz ayında 92 nikâh kıyıldı. Salgın nedeniyle nikah törenlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Nikâh salonumuzda sosyal mesafeye uygun olarak oturma düzeni sağlıyoruz. Belediye girişinde çiftlerimizin ve misafirlerimizin ateş ölçümlerini sağlıyoruz. Dezenfektan ve maske dağıtımı ile misafirlerimizi içeri alıyoruz. Gelin ve damadımız başta olmak üzere nikâha katılanların tamamının maskeli olmasını istiyoruz.” dedi.