YÜRÜYÜŞ YOLLARINDA DEKORATİF BASKI BETON UYGULAMASI

Aliağa Belediyesi, Zeytinli Park ve Atatürk Caddesi üzerinde sürdürdüğü çevre düzenlemeleri kapsamında yürüyüş yollarında ‘Dekoratif Baskı Beton’ çalışması yaptı. Kent estetiğine büyük önem veren Aliağa Belediyesi, ilçe genelindeki çevre düzenlemelerine devam ediyor.

Özgürses Gazetesi
10:57 -
YÜRÜYÜŞ YOLLARINDA DEKORATİF BASKI BETON UYGULAMASI

Aliağa Belediyesi, Zeytinli Park ve Atatürk Caddesi üzerinde sürdürdüğü çevre düzenlemeleri kapsamında yürüyüş yollarında ‘Dekoratif Baskı Beton’ çalışması yaptı.

Kent estetiğine büyük önem veren Aliağa Belediyesi, ilçe genelindeki çevre düzenlemelerine devam ediyor. Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa sürdürdüğü hummalı çalışmalarla vatandaşların nefes alabilecekleri ortak yaşam alanları oluşturuluyor. Çalışmalarını eş zamanlı olarak kentin bir çok yerinde sürdüren ekipler, Atatürk Caddesi ve Zeytinli Park’ın yürüyüş yollarını da elden geçirerek modern bir görünüme kavuşturdu.

HEM ESTETİK HEM EKONOMİK

Zeytinli Park genelinde ve Atatürk Caddesi’nin kaldırımlarında vatandaşların takılıp düşmelerine ve yağmur sularının üzerlerine sıçramasına neden olan taşlar tamamen söküldükten sonra yerine estetik görünümüyle dikkat çeken ‘Dekoratif Baskı Beton’ uygulandı. Vatandaşların beğenisini toplayan çalışma şık görünümünün dışında dayanıklılığının yüksek olmasıyla da biliniyor. Yolun ömrünü 15-20 yıla kadar uzatan baskı beton ekonomik açıdan da tasarruf sağlayacak.