MAVİ BAYRAKLI AĞAPARK’TA YAZ SEZONU AÇILDI

Mavi bayraklı plajı, Güney sahillerini aratmayan kumsalı, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, oturma yerleri, spor sahaları, yeşil alanları, modern çocuk oyun grupları, piknik alanları, çocuk yüzme havuzu ve sosyal yaşam mekanları ile komplike bir tesis olan Ağapark’ta sezon açıldı. Yaz sezonunda Aliağalıların vazgeçilmez adreslerinden bir olan Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri, deniz sezonunun açılmasıyla birlikte tatilci akınına uğruyor.

Özgürses Gazetesi
11:03 -
Abone ol
MAVİ BAYRAKLI AĞAPARK’TA YAZ SEZONU AÇILDI

Mavi bayraklı plajı, Güney sahillerini aratmayan kumsalı, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, oturma yerleri, spor sahaları, yeşil alanları, modern çocuk oyun grupları, piknik alanları, çocuk yüzme havuzu ve sosyal yaşam mekanları ile komplike bir tesis olan Ağapark’ta sezon açıldı.

Yaz sezonunda Aliağalıların vazgeçilmez adreslerinden bir olan Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri, deniz sezonunun açılmasıyla birlikte tatilci akınına uğruyor. Aliağa’nın olduğu kadar çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlarında ilk tercihleri arasında yer alan Ağapark, geçen yaz olduğu gibi bu yaz da binlerce kişiyi misafir etmesi bekleniyor.

170 dönümlük alanı ve 850 metre uzunluğundaki kumsalı ile İzmir’in en prestijli plajlarından olan Ağapark’ta vatandaşlar gündüzleri güneş ve denizin tadını çıkartırken akşam saatlerinde gün batımının eşsiz manzarasını doyasıya yaşıyor.

Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) 2017 yılı verilerine göre Mavi Bayrağa hak kazandı. Gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülü olan Mavi Bayrağın kriterleri; yüzme suyu kalitesi, çevre eğitimi, bilgilendirme, çevre yönetimi, can güvenliği ve hizmetler başlıkları altında toplanıyor.

 

BİRLİK KART UYGULAMSI DEVAM EDİYOR

Vatandaşlar, beş yıldızlı otelleri aratmayan Ağapark’ın sunduğu olanaklardan uygun fiyatlara yararlanıyor. Açılışı geçen yıl yapılan Ağapark’ın girişlerinde Birlik Kart uygulaması devam ediyor. Yıllık olarak temin edilen kartların fiyatı 1 kişi için 25 TL olarak belirlendi. Birlik Kart sahibi vatandaşlar, Ağapark’ın tüm olanaklarından yıl boyunca faydalanabiliyor.