‘ALİAĞA’DA RAMAZAN’ EĞLENCELERİ BAŞLADI

Aliağa Belediyesi, Ramazan ayının manevi havasını geleneksel eğlenceler ile yaşatıyor.  Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’na kurulan binlerce kişilik iftar sofrası ile onbir ayın sultanı Ramazan’ın manevi duygusunu yaşatan Aliağa Belediyesi, düzenlediği ‘Aliağa’da Ramazan’ eğlenceleri ile de Aliağalıların Ramazan coşkusunu ikiye katlıyor.

Özgürses Gazetesi
10:16 -
‘ALİAĞA’DA RAMAZAN’ EĞLENCELERİ BAŞLADI

Aliağa Belediyesi, Ramazan ayının manevi havasını geleneksel eğlenceler ile yaşatıyor.

 Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’na kurulan binlerce kişilik iftar sofrası ile onbir ayın sultanı Ramazan’ın manevi duygusunu yaşatan Aliağa Belediyesi, düzenlediği ‘Aliağa’da Ramazan’ eğlenceleri ile de Aliağalıların Ramazan coşkusunu ikiye katlıyor.

Aliağa Belediyesi, Ramazan ayı boyunca; tasavvuf müziğinden, şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından sohbetlere kadar onlarca etkinliği vatandaşlarla buluşturacak.  İftardan hemen sonra Sanat Sokağı’nda düzenlenen etkinliklerin ilk gününde Ney dinletisi, semazen ile meddah ve orta oyunu sahnelendi. ASEV Ney Eğitmeni Ruhi Eker ve öğrencilerinin ney dinletisi ile başlayan program semazen gösterisiyle zenginleştirildi. Ardından sahne alan meddah ve orta oyunu vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Sanat Sokağı’ndaki Aliağa’da Ramazan etkinliklerinin ilk hafta programı şöyle;

29 Mayıs Pazartesi: Karagöz ve Hacivat – Saat 21.30

30 Mayıs Salı: Semazen Gösterisi, Ney Dinletisi – Saat 21.30

31 Mayıs Çarşamba: Ney Dinletisi, Semazen Gösterisi, Ebru Sanatı, Karagöz ve Hacivat – Saat 21.30

1 Haziran Perşembe: Sedat Anar-Santur Dinletisi, Semazen Gösterisi, Meddah ve Orta Oyunu – Saat 21.30

2 Haziran Cuma: Sedat Anar-Santur Dinletisi, Ney Dinletisi – Saat 21.30