CHP ALİAĞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZCAN DURMAZ MUHTARLARLA BULUŞTU

Haber: Mehmet DARCAN Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz yerel seçimler öncesi muhtarlarla bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Ustaoğlu Cirit, tüm muhtarların katılımını vurgulayarak, mahallenin kalbi olan muhtarlarla bir araya geldiğini ve seçim öncesi muhtarlara düşen asli ve zor görevi hatırlatarak, kendilerine destek oldukları ve olacakları için teşekkür etti.

Özgürses Gazetesi
04:20 -
CHP ALİAĞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZCAN DURMAZ MUHTARLARLA BULUŞTU

Haber: Mehmet DARCAN

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz yerel seçimler öncesi muhtarlarla bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Ustaoğlu Cirit, tüm muhtarların katılımını vurgulayarak, mahallenin kalbi olan muhtarlarla bir araya geldiğini ve seçim öncesi muhtarlara düşen asli ve zor görevi hatırlatarak, kendilerine destek oldukları ve olacakları için teşekkür etti.

CHP Aliağa Belediye Başkanı Özcan Durmaz, katılımlarından dolayı tüm muhtarlara teşekkür ederek, Aliağa’nın sorun ve çözüm önerilerini istişare etmek istediğini belirtti. Durmaz sözlerine şöyle devam etti: “Çıktığımız bu yarış her ne kadar siyasi partiler üzerinden yürüyor olsa da, Aliağa için hizmet yarışı, Aliağa için daha fazlasını yapma yarışı, Aliağa için hizmete talip olma yarışıdır. Aliağa’da yaklaşık 8 yıldır çeşitli görevlerde yer alarak Aliağa’nın sorunlarını çok yakından izleme imkânım oldu. Hem yetkili mercilerle hem de siz değerli muhtarlarımızla Aliağa’nın sorunlarını değerlendirme fırsatım oldu. Elimizden geldiğince sizlerden gelen sorunları, daha çok Büyükşehir Belediyesi kanalıyla çözüme kavuşturmaya çalıştık.”

“Demokrasi ittifaklarla budanıyor”

“Seçime günler kala bütün Türkiye’de olduğu gibi Aliağa’da da yarış ittifaklar sebebiyle büyük ihtimalle iki adayla geçecek. Aslında demokrasinin ittifaklardan dolayı budandığını düşünüyorum. Çünkü seçme şansını daraltıyor, toplumu kutuplaştırıyor. Ben Aliağa’da bu durumun siyasi ayrışma ve kutuplaşma şeklinde değil de, bir hizmet yarışı olarak görüp, o şekilde değerlendirmek istiyorum. Kimseyi ötekileştirmeyen ve kutuplaştırmadan bir seçim kampanyası yürüteceğiz ve göreve gelirsek de bu durum değişmeden devam edecek.”

“Yüzde 51’lik oya ihtiyacımız var”

“Hiçbir parti yüzde 51’i cebinde taşımıyor. Biz siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak, herkesin oyuna talip olduk. CHP çatısı altında aday olarak bizim belediyecilik anlayışımız ve hayata bakışımızda hangi değerlerin tarafında olacağımızı gösteriyor. CHP’nin taraf olduğu değerler de bellidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel kavramları arasında halkçı-toplumcu çizgisi, kamu hakkına saygılı çizgisi, sosyal belediyecilik çizgisi, katılımcı belediyecilik yer almaktadır. Bizim siyasi menşeimiz böyle bir belediyecilik yapacağımızı anlatır.”

“Seçimler biter, dostluğumuz baki kalır”

“Gerginliğe ve gerilime mahal vermeden, kendimizi anlatacağımız, herkesi kucaklayan, bir barış ve sevgi diliyle ve kavga eden değil, Aliağa için gelecekte ne yapacaklarını anlatacak bir seçim kampanyası yürüteceğimi belirtmek isterim. İnanıyorum ki diğer adayımız da aynı duyarlılık ve sorumlulukta davranacaktır. Çünkü seçimler biter Aliağa kalır, seçimler biter ülke kalır, seçimler biter dostluğumuz baki kalır.”

“Muhtarlıklar belediyenin bir parçası olacak”

“Aliağa halkının kendilerine hizmet etmesi için verdiği koltukta arkamıza yaslanmayacağız ve yetimin hakkını koruyan bir belediyecilik ve büyük bir sorumluluk anlayışıyla Aliağa’mızı yöneteceğiz. Her aşamada katılımcı bir mekanizmayla hareket ederek, hemşerilerimizin görüşlerini alacağız. Bu görüş alma konusunda muhtarlar bizim en önemli parçamız olacak. Her muhtarlığın belediyeyi temsil eden bir ofis olmasını istiyoruz. Oralardan gelecek istek, toplumun beklentileri ve önerileri, doğrudan bize iletilmiş isteklermiş gibi değerlendirilecek, onlar için çalışılacak ve çaba gösterilecektir. Çaba gösterirken kamu kaynağını doğru kullanma arzusu içerisinde olacağız. Bir iş yaparken kırk kere düşünüp kırk kere soracağız bir kere yapacağız ve onu yaparken de en doğru şekilde yaparak uzun vadeli yapacağız. Böylece kaynağı çok olumlu ve verimli kullanmış olacağız.”

“Acil çözüm bürosu kurmak istiyoruz”

“Belediye kapandıktan sonra vatandaşın 24 saat arayıp çare üretilmesi konusunda talepte bulunacağı birimler kuruluyor ama ne yazık ki buralarda üstünlük kullanabilecek durumda olmayan, gelen çağrının ciddiyetini anlayamayacak gençlerimiz duruyor. O nedenle o feryadı anlaması mümkün değil. Zaten vatandaşlarımızın birçoğu oraları değil, siz muhtarlarımıza ulaşıyor. Siz muhtarlarımızın da ortaya çıkan problemi çözmede çaresiz kaldığınız durumlarda doğrudan cevap alabileceğiniz sorumlu ve üstünlük sahibi ve 24 saat hizmet edecek bir çözüm ekibimiz olacak.”

“Merkezdeki hizmetle köylerdeki hizmet aynı olacak”

“Köylerden mahalleye dönen mahallelerimizde ve mahallelerimizdeki muhtarlarımızla birlikte, dezavantajlı durumda olan mahallelerimize öncelik sağlayacağız. Köylerden mahalleye dönüşen yerlerde bugün yapılmayan sistematik hizmetler vermek istiyoruz. Merkezde verdiğimiz hizmet ne ise, aynı hizmeti mahallelerimize de vermeliyiz. Temizlik işleri hizmeti, mobil veteriner kliniği hizmeti, gezici ziraat mühendisi hizmeti ve kuracağımız üretici kooperatifi ile tarımsal-kırsal potansiyele destek vererek, sözleşmeli üretim yapıp çiftçimizi üretime teşvik edeceğiz.”