ALOSBİ’de öncelik sağlık “Senden değerlisi yok”

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), 2024 yılının ilk ayında tüm OSB çalışanlarına yönelik “Senden Değerlisi Yok” sloganıyla sağlık kampanyası başlattı. ALOSBİ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ...

Özgürses Gazetesi
08:53 -
Abone ol
ALOSBİ’de öncelik sağlık “Senden değerlisi yok”

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), 2024 yılının ilk ayında tüm OSB çalışanlarına yönelik “Senden Değerlisi Yok” sloganıyla sağlık kampanyası başlattı.

ALOSBİ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli bir adım attı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı iş birliğinde, OSB’deki tüm çalışanları kapsayacak şekilde smear testi, mamografi testi, kolon kanser testi ücretsiz yapılacak. 2-12 Ocak 2024 tarihleri arasında 10 gün sürecek uygulamadan yararlanmak isteyenler, ALOSBİ Petrol Ofisi arkasına kurulacak özel alana saat 09.30-16.00 arasında gelmeleri yeterli olacak. Smear testi, 30-65 yaş arası kadın çalışanlara, mamografi testi 40-69 yaş arası kadın çalışanlara ve 50-75 yaş arası kadın, erkek tüm çalışanlara kolon kanseri testi ücretsiz yapılacak.

ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, her işin başının sağlık olduğuna dikkat çekerek “Erken teşhis hayat kurtarır, bizim için sizden değerlisi yok” dedi. Toplumsal sağlık bilincinin artırılması ve erken teşhisin önemi konusunda farkındalık yaratmanın en önemli hedefleri olduğunu belirten Tezcan, sağlık hizmetlerine erişimi çalışanların ayağına getirdiklerini söyledi. Tezcan “Sağlık alanındaki gelişmeler artık günümüzde bir çok hastalığın tedavisini mümkün kılıyor. Ancak bunun için erken tanı şart. Erken tanıya giden yol ise, yaşamsal önem taşıyan testler. Biz de bu testleri, sosyal sorumluluk projemiz kapsamında ALOSBİ çalışanlarımızın ayağına getirdik. Unutmayın, bu testler sevdiklerimizle ömür boyu birlikte olabilmemizi sağlıyor” dedi.