Cumhuriyet coşkusu İzmir’i sardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği Uçurtma Şenliği ile Körfez turunda buluşan çocuklar bayramın sevincini doyasıya yaşadı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü y...

Özgürses Gazetesi
05:19 -
Abone ol
Cumhuriyet coşkusu İzmir’i sardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği Uçurtma Şenliği ile Körfez turunda buluşan çocuklar bayramın sevincini doyasıya yaşadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü İzmir’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor. Kentin dört bir yanında devam eden kutlama programı kapsamında Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı çocuklar için Uçurtma Şenliği ile Körfez turu düzenlendi. Körfez turuna çocuklar aileleri ile birlikte katıldı.

Gökyüzü renklendi
Kadifekale’de düzenlenen uçurtma şenliğinde ise gökyüzü yüzlerce çocuğun uçurduğu uçurtmalar ile renklendi. Rotary 2440. Bölge ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Kadifekale Mercek Projesi kapsamında gün boyu çocuk ve yetişkinler için atölye çalışmaları yapılırken, konser, zumba, karaoke etkinlikleri ile çocukların gönüllerince eğlenmesi sağlandı.