Aliağa’da, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkusu

Aliağa Kaymakamlığı koordinesinde, Aliağa Bölge Liman Başkanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, Aliağa Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, S.S. Aliağa Su Ürünleri Kooperatifi, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Spo...

Özgürses Gazetesi
10:49 -
Abone ol
Aliağa’da, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkusu

Aliağa Kaymakamlığı koordinesinde, Aliağa Bölge Liman Başkanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, Aliağa Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, S.S. Aliağa Su Ürünleri Kooperatifi, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER), Aliağa Sualtı Sporları ve Yelken Kulübü’nün katılımlarıyla, Ülkemizde milli bayram olarak kutlanan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda,  Aliağa da nefes kesecek yarışlar ve birbirinden renkli etkinliklerle coşkulu bir kutlama etkinliği düzenleniyor.

Pandemi süreci dolayısıyla iki yıldır gerçekleştirilemeyen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları bu yıl Aliağa Kaymakamlığı koordinesinde, Aliağa Bölge Liman Başkanlığı, İMEAK DTO Aliağa Şubesi, Aliağa Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, S.S. Aliağa Su Ürünleri Kooperatifi, ALDER, Aliağa sualtı Sporları ve Yelken Kulübü’nün katılımlarıyla Aliağa Balıkçı Barınağı’nda renkli ve heyecanlı etkinlikler ile kutlanacak.

“1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” töreni saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda, Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayacak. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edecek.  ‘Deniz Şehitleri’ anısına denize çelenk bırakılmasıyla birlikte tören sona erecek. Tören sonrası yarışmalar ve aktiviteler Aliağa Balıkçı Barınağın da saat:17.00’de başlayıp, saat: 19.00’a kadar devam edecek. Yarışmalar kürek ve halat çekme, yüzme ve 9.9 motor yarışı olarak 4 kategoride gerçekleşecek ve kategorilerde dereceye girenlere çeşitli ödüller takdim edilecek. 14:00 – 16:00 saatleri arası Aliağa Sualtı Sporları ve Yelken Kulübü tarafından Aliağa Balıkçı Barınağın da ‘Deniz Temizliği Etkinliği’ düzenlenecek.

İki yıldır pandemi dolayısıyla resmi tören dışında etkinlik ve yarışma düzenleyemediklerini söyleyen İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, “Nasipse bu yıl 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Tüm halkımızı bu coşkuya davet ediyoruz.” dedi.