Reklam
Reklam

İZDES Projesi Odak Toplantısı İŞKUR İzmir’de start aldı

28 Haziran 2016
İZDES Projesi Odak Toplantısı İŞKUR İzmir’de start aldı
Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın; daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla oluşturulan İZDES Projesi kapsamında paydaşların görüşlerini almak için Odak Grup Uygulamasını; İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü tarafından işe yerleştirilen ve İşbaşı Eğitim Programından yararlandırılan kişilerle gerçekleştirdi

İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) kapsamındaki Açık İşe Yerleştirmeler ve İş Başı Eğitim Programı (İEP) Odak Grup Görüşmeleri’ne ev sahipliği yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın başkanlığındaki İZDES İzleme heyeti İzmir ilinde çalışmalarda bulunarak, İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak ile birlikte; Açık İşe Yerleştirme ve İş Başı Eğitim Programı yoluyla iş sahibi olan yaklaşık 20 kişi ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi.

Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın katılımcılara; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun selam ve iyi dileklerini ilettikten sonra İZDES Projesi’nin amacının; İnovasyon Markası olan İŞKUR’un daha iyi hizmet vermesini sağlamak olduğunu söyledi.

Aydın, “İZDES Projesi çerçevesinde, Bakanlığımıza bağlı kuruluşların sahadaki çalışmalarını analiz etmek amacıyla İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ndeyiz. İŞKUR İzmir tarafından işe yerleştirmeleri gerçekleştirilmiş ve iş başı eğitim programına katılan vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerdeki amacımız daha kaliteli nasıl hizmet sunabiliriz konusunda önerileri almaktır. Bu önerilerin ışığında hizmet kalitemizi daha yukarılara çıkarmanın formülünü bulacağız” diye konuştu.

İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak ise İl Müdürlüğü ve hizmet merkezlerine başvuran her vatandaşın kendileri için son derece değerli olduğunu belirtti. İl Müdürü Kabak, iş ve meslek danışmanlarının İŞKUR’a kayıtlı kişilerin iş bulma ve sonrasındaki süreçlerini takip etme konusundaki başarılarına vurgu yaptı.

Katılımcıların İŞKUR ile ilgili görüş, düşünce ve önerileri tek tek alındı. Uzun soluklu olarak gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar, İŞKUR ile ilgili düşüncelerini, beklentilerini ayrıntılı olarak açıkladı. Yetkililer tarafından yapılan değerlendirmeler not alındı. Ayrıca katılımcılara bir anket uygulaması da gerçekleştirildi.

Toplantının sonunda Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

 

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.