Reklam
Reklam

Engelsiz engelliler yarışıyor

28 Haziran 2016
Engelsiz engelliler yarışıyor
Reklam

 

Engelsizmir Kongresi ve EngelsizmirKısa Film Yarışması

Engelsiz engelliler yarışıyor

*İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında “Engellilerin Sosyal Yaşama Katılımını Arttırmaya Yönelik Yerel Politikalar” temalı Uluslararası Engelsizmir 2. Kongresi gerçekleştirilecek. Kongre kapsamında ayrıca ulusal bir kısa film yarışması da yer alacak

Şule Bozbağ- Özlem Dinçer- Tanju Güler

İZMİR(Ege Ajans)– Engelsiz yaşamın öncüsü olabilmek için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, engellilerin sorunları ve çözümlerine yönelik olarak 3 yıl önce  Türkiye’de ilk kez uluslararası bir kongre düzenledi. ‘Engelsiz İzmir’, bilimsel bir kongre olmasının yanında, kentsel yaşamda engelleri ve engellileri görünür kılacak sosyal projeleri hayata geçirmeye başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında “Engellilerin Sosyal Yaşama Katılımını Arttırmaya Yönelik Yerel Politikalar” temalı Uluslararası Engelsizmir 2. Kongresi gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, insan hakları bağlamında engelli haklarına ve engellilerin kentsel ve sosyal yaşama katılımlarının kolaylaştırılmasına dikkat çekmek, bu konuda duyarlılığa sahip olanların duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlamak amacıyla  kısa film yarışması düzenleyecek.

Kısa film yarışması 11-17 yaş ile 18 yaş ve üstü olmak üzere 2 kategoride yapılacak.  Etkinliğe Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi  ve İzmir deki diğer üniversitelerden öğrenciler katılmaya hazırlanıyor. Yarışmada, her iki kategori için 3 başarı ödülü ve 1 jüri özel ödülü olmak üzere 4’er ödül dağıtılacak. Yarışma sonuçları internet sitesinde yayınlanacak.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.