Reklam
Reklam

EGİAD Melekleri, Başarılı Girişimcileri Yatırımcılarla Buluşturdu

28 Haziran 2016
EGİAD Melekleri, Başarılı Girişimcileri Yatırımcılarla Buluşturdu
Reklam

Başta İzmir ve Ege Bölgesi olmak üzere Türkiye’deki girişimciler, melek yatırımcı ve risk sermayesi grupları ile güçlü bir ilişki kurma yolunda hızla ilerleyen EGİAD Melekleri, girişimcilere ve üyesi olan yatırımcılara çok geniş bir ekosistemden yararlanma fırsatı sunmaya devam etmekte. Düzenlenen ikinci yatırımcı – girişimci buluşması kapsamında, Türkiye’den 5 teknoloji tabanlı girişimci, EGİAD Dernek Merkezi’nde yatırımcılarla buluştu. Çalışmaları ile Türkiye’ye yayılan ve en başarılı melek ağlarından biri olma yolunda hızla ilerleyen EGİAD Melekleri’nin etkinliğinde, seçilmiş teknoloji girişimcileri, çok sayıda yatırımcıya ürün ve çözümlerini tanıttı.

Girişimcileri yatırımcıyla buluşturan etkinliğe, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ve EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kayaev sahipliğini yaptı.  Organizasyona, girişim sunumlarının yanında NexusVentures’ten Burak Örücü, BosphoristAngel& VC Fund’dan Cem Mimaroğlu konuşmacı olarak katıldı.

Açılış konuşmasını yapan EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, EGİAD Melekleri’ne 8 aylık süreçte yaklaşık 70 girişimcinin başvuruda bulunduğunu ve yeterli olgunluğa ulaşan iki ayrı girişim projesine toplam 300 bin TL’lik yatırım kararı verildiğini ifade etti. Avrupa çapında melek yatırımcılık ile ilgili istatistiklere da değinen İlter, toplamda 8,6 Milyar Euro kapasiteyle yüzde 10’luk bir büyüme gerçekleştiren sistemde 500 milyon Euro ile 6.sırada olan Türkiye’nin payının hiç de küçümsenmeyecek bir orana yükseldiğine dikkat çekti. Her 100 girişimciden sadece 1’inin melek yatırımcıdan finans bulduğunu da belirten Aydın Buğra İlter, her 10 girişimciden sadece birinin kayda değer başarı gösterdiği ve yatırımcısına yüksek çarpanlı bir çıkış fırsatı tanıdığını belirtti. Bu sebeple melek yatırımcıların bir girişimciye örneğin 100 bin TL vermek yerine, 10 ayrı girişimciye 10’ar bin TL vererek riski dağıtmayı tercih ettiğini de vurgulayan İlter, “Bunun gerçekleşebilmesi için melek yatırımcı sayısının ve melek yatırım ağlarının sayısının artması, sendikasyon yatırımlarının da gerçekleşmesi gerekmektedir” dedi.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.