‘DELİLER VE ÜŞENGEÇLER’ ALİAĞA’DA SAHNELENDİ  

  Aliağa Belediyesi Sanat Evi’nin (ASEV) kültür sanat faaliyetleri kapsamında düzenlediği yıl sonu etkinlikleri, belediye çocuk tiyatrosunun ‘Deliler ve Üşengeçler’ adlı oyunu ile başladı.   Aliağa Belediyesi Sahil Bandı Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri Sinema Salonu’nda sahnelenen oyunaminik tiyatro severler aileleri ile birlikte katıldı.

Özgürses Gazetesi
05:16 -
‘DELİLER VE ÜŞENGEÇLER’ ALİAĞA’DA SAHNELENDİ   

 

Aliağa Belediyesi Sanat Evi’nin (ASEV) kültür sanat faaliyetleri kapsamında düzenlediği yıl sonu etkinlikleri, belediye çocuk tiyatrosunun ‘Deliler ve Üşengeçler’ adlı oyunu ile başladı.

 

Aliağa Belediyesi Sahil Bandı Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri Sinema Salonu’nda sahnelenen oyunaminik tiyatro severler aileleri ile birlikte katıldı. Yoğun ilgi gören oyun, oyuncu performansları ve kostümleri ile izleyicilerinden tam not aldı. Belediye Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan oyunun yönetmenliğini Emel Bala Gürel, reji asistanlığını ise Ege Talay ve ArminForouzani yaptı. 8-11 yaş grubu 18 oyuncunun yer aldığı tiyatro oyunuAliağalı tiyatro severler tarafından beğeni ile izlendi.Üşengeçya ve Delipotamya ülkeleri arasındaki bir dizi maceranın anlatıldığı oyunun sonunda minik oyuncular, salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Gösterim hazırlıklarına yaklaşık üç ay önce başladıklarını belirten ‘Deliler ve Üşengeçler’ oyununun yönetmeni Emel Bala Gürel, “Hazırlık aşamasından önce minik oyuncularımıza tiyatro teknikleri, doğaçlama ve benzeri tiyatral gelişme çalışmaları yaptık. Temel eğitimlerin ardından yoğun bir şekilde gösterim hazırlıklarına başladık. Bu oyun, boşanmış bir çiftin iki farklı ülkesini ve bunların tekrardan bir araya gelmesini anlatıyor. Bir ülke üşengeçya üşengeçlerin ülkesi diğeri ise sanatla uğraşan tiyatrocuların ülkesi delipotamya. Ülkelerin kral ve kraliçeleri arasında yaşanan maceralar sahnelendi. Oyunumuza güzel bir katılım oldu. Bu oyunun sahnelenmesine emeği geçen ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Aliağa Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.