PETKİM’DEN AÇIKLAMA!

Petkim’in Etilen Oksit Ünitesine ait soğutma kulesinde yangın çıktı. Yangına müdahale eden işçilerden biri yaşamını yitirdi.

Özgürses Gazetesi
06:46 -
Abone ol
PETKİM’DEN AÇIKLAMA!

Petkim’in Etilen Oksit Ünitesine ait soğutma kulesinde yangın çıktı. Yangına müdahale eden işçilerden biri yaşamını yitirdi. Konuyla ilgili Socar-Türkiye şu açıklamayı yaptı; Bugün saat 15.00 sularında Petkim şirketimizin Etilen Oksit Fabrikası’nda çıkan yangına müdahale ederek yangını söndüren teknik emniyet ekibimizden 3 çalışma arkadaşımız, fabrika yakınında bulunan deşarj kanalına düşmüştür. İki çalışanımızın tedavileri tamamlanarak taburcu edilirken Teknik Emniyet Teknisyeni olarak görevli çalışma arkadaşımız maalesef tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.”

“Yaşanan bu elim olay ve acı kaybımız nedeniyle derin bir üzüntü içinde olduğumuzu belirtir, SOCAR Türkiye Ailesi olarak hayatını kaybeden çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Bu zor süreçte arkadaşımızın ailesinin yanında olacağımızı ve gereken her desteği vereceğimizi bildiririz.”

SOCAR Türkiye