FOÇA’DAKİ KİTAP ŞENLİĞİNDE 2 BİN ADET KİTAP DAĞITILDI

Foça Kitap Kulübü tarafından Foça Belediyesi’nin destekleri ile 24 Haziran Cumartesi günü düzenlenen 11. Geleneksel Kitap Şenliğinde 2 bin adet kitap dağıtıldı. Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanında gerçekleşen şenliğe katılan...

Özgürses Gazetesi
01:11 -
Abone ol
FOÇA’DAKİ KİTAP ŞENLİĞİNDE 2 BİN ADET KİTAP DAĞITILDI

Foça Kitap Kulübü tarafından Foça Belediyesi’nin destekleri ile 24 Haziran Cumartesi günü düzenlenen 11. Geleneksel Kitap Şenliğinde 2 bin adet kitap dağıtıldı.

Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanında gerçekleşen şenliğe katılanlar, seçtikleri bir kitabı ücretsiz olarak aldı ve canlı müzik dinletileriyle güzel bir gün geçirdi. Kitap şenliğin bir saati yalnızca çocuklara ayrıldı. Çocuklar okumak istedikleri kitabı kendileri seçti.

On altı yıl önce bir avuç kitap okuma gönüllüsünün Ayla Karatekin’in başkanlığında kurduğu kulübün giderek gelişen bir yapı ve artan sayıda kitabı ücretsiz olarak kitapseverlere ulaştırmaya devam ettiğini belirten Foça Kitap Kulübü Başkanı Alptekin Aydın, “Foça Kitap Kulübü Foça’da bir grup kitap okuma gönüllüsünün 16 yıl önce oluşturduğu bir kulüp. Kulüp üyeleri dar bütçelerle, topladığı paralarla kitap alıyor. Çevreden, bağışçılardan gelen kitapları topluyor. Bağışlanan kitapları hem halkın alıp okuması için sokak kitaplıklarımıza koyuyoruz hem de talep eden köy ya da ıslahevi kütüphanelerine gönderiyoruz. Senede bir kez de Foça’da meydanda halkımıza ücretsiz dağıtacak şekilde Kitap Şenliği yapıyoruz”dedi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Kitap Kulübü Başkanı Alptekin Aydın’a ve kitap kulübü gönüllülerine teşekkür etti.