MODEKO’DA ‘EN İYİ STAND TASARIM YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Türk mobilya endüstrisi işbirliği ile Efor Fuarcılık'ın düzenlediği MODEKO2016 27. İzmir Mobilya Fuarı Büyük İlgi Gördü.

Özgürses Gazetesi
05:02 -
Abone ol
MODEKO’DA ‘EN İYİ STAND TASARIM YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Türk mobilya endüstrisi işbirliği ile Efor Fuarcılık’ın düzenlediği MODEKO2016 27. İzmir Mobilya Fuarı Büyük İlgi Gördü. Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir’de gerçekleşen Organizasyonda, Geleneksel ‘En İyi Stand Tasarım Yarışması’ Kıran Kırana Bir Mücadeleye Sahne Oldu. İpi Selena firması göğüsledi. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen her geçen gün stand tasarımlarının daha güzelleşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye’nin en kapsamlı mobilya ihtisas fuarı MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı yerli ve yabancı sektör profesyonellerinden büyük ilgi gördü. Organizasyonun geleneksel “En İyi Stand Tasarım” yarışması heyecanlı geçti. İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Can Özcan, Lefke Üniversitesi İç Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Demirkan, Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi – Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Öğr. Göv. Cengiz Ultav, Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Mobilya ve Dekorasyon BölümündenYrd. Dr. Selçuk Demirci, Serbest Mimar – diStudio Mimarlık Hizmetleri Mimar İlker Özdel, DEÜ Öğretim Üyesi ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yön. Kur. Başkanı Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim Alpaslan, İtalyan – Ürün Tasarımcısı Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Öğr. Gör. StefanoPugliese, Portekiz – Ürün Tasarımcısı Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Öğr. Göv. RaulPinto, ETMK – Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu İzmir Şb. Başkanı Şebnem Yanç Demirkan’ın jürü üyeliği yaptığı yarışmada sektörün itibar ettiği isimler üç gün boyunca puanlama yaptı.

En İyi Stand Tasarım Yarışması birincisi Selena, ikincisi Polytenz, üçüncüsü ise Visivo oldu. Fuar Özel Ödülü Smyrna Sokağı’na verildi. PierLoti, Orpak-Caploomvba, Albimo, ABC, Alfemo, Tezel-Vespero firmaları mansiyon ödüllerini aldı. Ödüllerini Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigeleİşleyen’den alan stant yetkilileri başarmanın keyfini yaşadıklarını dile getirdi. İşleyen, fuara katılan çalışanının emeğine katma değer sağlamak için büyük bir gayret ortaya koyan herkese teşekkür etti.