Aliağa’da 2020 Yılında 560 Çift Nikâh Masasına Oturdu

Aliağa’da 2020 yılında 560 çift nikâh masasına oturdu. Bu dönemde farklı ülkelerden Türk vatandaşı olmayan 39 kişiyle nikâh akdi gerçekleştirildi.

Özgürses Gazetesi
03:39 -
Abone ol
Aliağa’da 2020 Yılında 560 Çift Nikâh Masasına Oturdu

Aliağa’da 2020 yılında 560 çift nikâh masasına oturdu. Bu dönemde farklı ülkelerden Türk vatandaşı olmayan 39 kişiyle nikâh akdi gerçekleştirildi. Hayatlarını birleştiren çiftlere Aliağa Belediyesi tarafından Uluslararası Aile Cüzdanı verildi.

Bu dönemde en fazla nikâh Ağustos ayında kıyılırken Kovid19 salgını nedeniyle pandemi koşullarında gerçekleşen nikâhlarda koronavirüs önlemlerine dikkat edildi. Koronovirüs salgının ülkemizde ilk etkisini gösterdiği dönemde nikâhlarını erteleyen çiftler, Haziran ayı itibariyle nikâh işlemlerini hızlandırdı. Yılın ilk beş ayında Aliağa Belediyesi tarafından 125 nikâh kıyılırken Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ise toplam 266 nikâh akdi gerçekleştirildi. 2020 yılında en fazla nikâhAğustos ayında kıyılırken en az nikâh ise Mayıs ayında kıyıldı.

Kovid-19 salgın nedeniyle nikah törenlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edildi.Aliağa Belediyesi Nikâh Salonu’nda gerçekleşen nikahlarda sosyal mesafeye uygun olarak oturma düzeni sağlanırken Belediye hizmet binası girişinde çiftlerin ve misafirlerin ateş ölçümleri gerçekleştirildi. Dezenfektan ve maske dağıtımı ile içeri alınan misafirler, nikah merasiminde gelin ve damat başta olmak üzere nikâha katılanların tamamının maskeli olmasına özen gösterildi.